Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön van mód rá, hogy...

Külföldön van mód rá, hogy hozzájussak-kikérjem elektronikus úton a születési anyakönyvi kivonatomat?

Figyelt kérdés
Németországban vagyok és hirtelen nincs módon ezért a születési helyemre utazni ellenben szükségem van erre a dokumentumra.

2013. aug. 1. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pár évvel ezelőtt faxoltam egy meghatalmazást egy ismerősömnek, aki bement és kikérte. Fizetni kellett érte neki, de azt mi egymás között lerendeztük.
2013. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:
Vagy az előző válaszoló javaslatát válaszd, azzal, hogy vigyen 2.000,-Ft-os illetékbélyeget is magával, mert annyiba kerül, vagy Németországban a Magyar Nagykövetségen tudod kérelmezni és rajtuk keresztül is megkapod.
2013. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! !
2013. aug. 1. 15:55
 4/4 anonim válasza:

Üdv!

Nekem az lenne a kérdésem,édesanyám kint él 20 éve Németországban és már Német állampolgár. 3-an vagyunk testvérek. Én és Báttyám itthon éltünk,öcsém aki akkor 6 éves volt őt vitte ki. Minap felhívott édesanyám és kérte,hogy küldjem ki neki a születési anyakönyvi kivonatomat,mivel munkahelyet szeretne váltani és ezért szüksége van az anyakönyvi kivonatomra. Kérdem én,de miért? 37 éves Magyar állampolgár vagyok.Az én anyakönyvi kivonatomra miért lenne szüksége? Kérem aki okos ebben és ért hozzá válaszoljon nekem,hogy valóban így van -e?

2014. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!