Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most valóban nem jár a családi...

Most valóban nem jár a családi pótlék nekem?

Figyelt kérdés
Azt halottam hogy ebben a hónapban már nem kapok családit. A szitu a következő: Most június végén érettségiztem le és szeptembertől maradok szakmát tanulni még 2 évig a suliban. Eddig kaptam rendesen családit még júliusban is amikor már ugye nem jártam iskolába. Ugye kapok ebben a hónapban is? Mert nem jelentkeztem ki a suliból, csak várom hogy felvegyenek szakmára. Most 18 éves vagyok. Köszi előre is!!

2013. aug. 6. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy nappali, középiskolai képzés-e amin maradsz tanulni.


[link]


"Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.


Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium."


Vagyis 20 éves korodig fizetik, ha efféle iskolákba jársz, nem felsőoktatásba és nem OKJ képzésre stb.


A legegyszerűbb ha felhívod telefonon az illetékes hivatalt, a honlapon, amit az Államkincstárhoz bemásoltam, megtalálod a telefonszámot is gondolom, ahol érdeklődhetsz. Ha megmondod konkrétan milyen iskola, milyen szakára fogsz mostantól járni, akkor ők meg tudják mondani jár-e neked a családi vagy sem és azt is, hogyha jár, akkor hova kell vinni róla az iskolából a papírt. Ha jár, akkor kifizetik majd azt is ami most elmaradt.

2013. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a bő választ!! Amúgy maradok nappalin, gépész szakon az iskolában.
2013. aug. 7. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!