Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy katona ellen valaki...

Ha egy katona ellen valaki bűncselekményt követ el akkor az illető hadbíróságra kerül?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hadiállapotban igen.
2013. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hadbíróság elé csak katona kerülhet. Ha nem vagy katona, akkor nem kerülhetsz oda.
2013. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem katona is kerülhet katonai tanács elé. Nem hadbíróság...JC! Alapesetben a Honvédség személyi állományához tartozó személy sérelmére elkövetett bűncselekmény elkövetője nem tartozik a katonai bíróság hatásköre alá.
2013. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én tartalékos állományban vagyok , ha én követek el bűncselekményt akkor hadbiróság lesz DE ha más követ el ellenem akkor neki is ?
2013. szept. 1. 07:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

De a minősége attól is függ,hogy milyen bűncselekményt követsz el és mikor.


Ha egy nem szolgálatban lévő rendőr ellen követsz el bűncselekményt,akkor az sima magánszemély elleni bűncselekmény.

Akkor számít hivatalos személy elleni bűncselekménynek,ha szolgálat közben történik.


Hadbíróságra szerintem csak katonákat és egyéb magasabb beosztású tiszteket vihetnek.

2014. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!