Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » S. O. S. Egy 16 éves lány és...

S. O. S. Egy 16 éves lány és egy 32 éves férfi szerelmük felvállalásán gondolkoznak . Ha a lány szüleinek elmondják milyen lépést tehetnek a szülők ez ellen és a férfi ellen?

Figyelt kérdés
(mindenfajta megoldás érdekelt elköltözés is!!!
2013. okt. 9. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Jogliag semmit.
2013. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ kinek a lánya. Például ha az én lányomról van szó akkor nem fogsz jól járni.
2013. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

De gáz!!!


Jogilag nagyon semmit, de apád fatestápolóval adhat neki ha ezt megtudja! :)

2013. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

A fizikia fenyegetéseken (ha a lányom közelébe mész letépem a tököd) és tetlegességen kívül semmi egyebet nem tehetnek a lány szülei. Jogi lehetőség nincs.

- megfenyegetik a pasit

- megverik

- lefizetik

- vagy áldásukat adják és éljetek boldogan

2013. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Grielean ***** válasza:
63%
Jogilag nem tehetnek semmit a szülők, de gyanús, hogy azonnal elvágjátok a jó viszony lehetőségét mindkét szülőpár részéről. Azon túl, hogy egy hevesebb vérmérsékletű apuka könnyen fordulhat tettlegességhez egy ilyen helyzetben, a másik oldalon nyilván a 32 éves férfi szülei sem fognak repesni az örömtől, hogy fiuk egy kislányt választott párjának.
2013. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!! De szivesen várom a továbbiakat is
2013. okt. 9. 18:03
 7/13 A kérdező kommentje:

az anyukája tudja és támogat minket (nem egy kislányról van szó hamar felnőtt) De köszönöm a választ. Egyébként ezekre a válaszokra vártam!

Ezt pedig megjegyzésként mindenkinek: lehet hogy én egy tőlem jóval idősebb embert választottam de igenis nagyon boldog vagyok vele míg mások lehetnek egykorúak ha feleolyan se boldogak együtt mint mi!!!

2013. okt. 9. 18:14
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Hamar felnőtt te úristen, beteg vagy.


Én a gyereket az ország másik végében lévő gyerekotthonba küldeném vagy bármi d hogy azzal a pedofil állattal nem találkozhatna az biztos.

2013. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tomala ***** válasza:
100%

Ámulva olvasom, hogy "jogilag nem tehetnek semmit a szülők".


Komolyan? És a szülői felügyelet? A szülők a gyermek törvényes képviselői 18 éves koráig = helyette tehetnek jognyilatkozatot!

A 14 életévét betöltött, de 18 évesnél fiatalabb gyermek KORLÁTOZOTTAN CSELEKVŐKÉPES!! Az azt jelenti, hogy a kislány bevásárolni elmehet, meg vehet egy pólót a plázában szülői beleegyezés nélkül, de amúgy semmi rendkívüli döntést nem hozhat meg maga, pl. lakóhelyet nem válthat, sem a szülői felügyelettől nem szabadulhat a törvényes képviselői nélkül.


Büntetőjogi eszközökkel alapvetően tényleg nem tehetnek semmit, de azért egyéb eszközeik bőven vannak a gyámhatóságtól a bíróságig.

Családjogi törvény (Csjt.): "A szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve a gyámhatóság a gyermek kiadását követelheti attól, aki a gyermeket jogtalanul tartja magánál. [...] A gyermek elhelyezéséről a szülők döntenek. [...] A gyermek köteles szülei iránt tisztelettel viseltetni, nekik engedelmeskedni..."


Ilyen esetben azt nem is vizsgálják, hogy milyen okból van ott a gyermek a férfinál, gyorsított eljárásban meghozott bírósági határozatra a rendőrség fogja visszavinni.

Ha eltiltás után továbbra is keresi a férfi a lányt, zaklatás miatt indulhat büntetőeljárás.


Egyébként meg személyes vélemény: egy szellemileg érett, 30+ férfinak tényleg szüksége van egy 16 éves lányra? Ha elég fejlett a csaj, egy numerára maximum, bár az is ízlés és erkölcs kérdése. De én huszonéves létemre még olyan 18 éves lánnyal sem találkoztam, aki elég felnőtt egy felnőtt kapcsolathoz.

Ez tuti nem egészséges kapcsolat. Bocsánat :(

2013. okt. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

respect to Tomala!

Szép megfogalmazás volt! A kislány korlátozottan cselekvőképes és tudtommal, nem a csík tolja a repülőgépet. Szépen megmondja neki az apukája, vagy anyukája, hogy többet nem találkozol ezzel a férfival. Pont. Téma lezárva. Mivel a leányzó gyámügyileg az szülei nevelése alatt áll, ezért ezt a szülők megtehetik. Büntetőjogilag kérhetnek távoltartást a férfi ellen, szóval azért nem gyengék a szülők jogai. Elköltözni meg hova költözne? Talán van keresete? Egy 16 éves ember még jóformán gyerek. (ne jöjjön senki azzal, hogy felnőtt, mert lehet, hogy testileg már nő, de agyban még gyerek!) A helyzet az, hogy ha egy 32 éves felnőtt férfi 16 éves lányokra bukik, az gáz! Mivel a leányzó még fiatalkorú. Egy 32 éves férfi gondolkozása teljesen más, mint egy 16 évesé, és 99% hogy csak lyukra játszik! (mivel 27 éves vagyok, csak jobban tudom, hogyan gondolkozik egy velem közel egykorú egy kislánnyal szemben. Ki is szoktam ezen akadni, de ezt hagyjuk!) A maradék 1% pedig -ne tartozzon ide!- valamilyen pszichológiai betegségben szenved és képtelen felnőtt -vele egykorú- emberekkel társadalmi kapcsolatokat kiépíteni. Na most nyugodtan lehet szórni az átkokat, de mivel kb. 25 ilyen esetet láttam, és minden esetben igazam lett, ezért nem nagyon érdekel! A szerelmeseknek inkább nem üzenek semmit, esetleg a férfinak: gondolkozzon már kicsit a nagyobbik fejével!

2013. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!