Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtást érdemes olyan...

Végrehajtást érdemes olyan adós (cég) ellen beadni, ami már felszámolás alatt áll? Ha beadom mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Megvan a bírósági végzésem is, de nem fizetett a cég semmit. Sokat vártam, de most már nagyon szükségem lenne a pénzemre. 6 példányos végrehajtási lapot készülök beadni a Munkaügyi Bíróságra, de igazából a kitöltés is nehézkes, ha egyáltalán érdemes még beadni így is a végrehajtást.

Lenne pár kérdésem:

Hogy ha sikerül kitöltenem a lapot és visszaviszem a bíróságra a végrehajtási lapokat, az jár valamilyen költséggel (teljes költségmenetességem van); ott kinek viszem vissza; valakivel ott majd megtudom beszélni a vh lap pontjait, ha valami nem tiszta és kitöltetlenül hagytam?

Illetve a végrehajtónak mennyi lesz a költsége, amit nekem meg kell előlegeznem (a behajtandó összeg 1-5M között van)?

Előre is köszönöm a segítséget, válaszokat!



2013. nov. 12. 13:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Hogy érdemes-e még beadnom...

Úgy értem, hogy már így is sokat buktam a több éves pereskedés során, nem akarom elbukni a végrehajtói és egyéb költségeket, ha behajtatlan marad a dolog, mert ugye ha jól tudom, felszámolásnál erre nagyobb az esély?

2013. nov. 12. 13:19
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincsen helye végrehajtási eljárásnak felszámolás alatt lévő cég ellen. Hitelezői igényt kell benyújtani a cég ellen a felszámolóbiztosnak. A kijelölt felszámolóbiztosról a cégjegyzékben található hirdetményben értesülhetsz.
2013. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rosta Roland:

Időközben mát beadtam a végrehajtási lapokat, amiket a bíróság gondolom így vissza fog utasítani, vagy hasonlóan jár el.

De! A cégjegyzékben is utánanéztem, megtaláltam a kellő információkat a felszámolásról és szerencsére még bőven bele esek a 40 napos határidőbe a közzététel időpontjától!

Már a felszámoló cégtől is informálódtam és intézem a dolgokat!

Hálás köszönet az információért, még időben jött és nagyon hasznos volt! :)

2013. nov. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!