Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nincs egy állami adatban...

Miért nincs egy állami adatbank, amiben mindenkinek tárolják a DNS-ét és az ujjlenyomatát?

Figyelt kérdés
Így sokkal könnyebb lenne elkapni a bűnözőket, hisz amikor megvan a begyűjtött minta, csak bevinnék a rendszerbe, az pedig kiadná, hogy kiével egyezik.

2013. nov. 15. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Akár a kommunizmusi levéltár. Tényleg miért nincs? Aztán miután folyamatosan kamerával figyelnek hazafelé leellenőrzik a széklet mintámat hogy alkalmas vagyok e dolgozni. Tényleg tök jó lenne ha minden lépését irányítanák az embernek így sokkal hatékonyabban szolgálnák ki a hatalmat. Bár minden mozdulatomat látnák és megbüntetnék ha valami nem tetszik. Olyan jó lenne ha figyelnék ahogy hugyozok.
2013. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mit figyelnek meg kameráznak, te okos?

DNS-ről és ujjlenyomatról volt szó, nem megfigyelésről.

2013. nov. 15. 15:51
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Már régóta van csak, a bűnözőkről. Amúgy a személyi jogok?
2013. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De miféle személyi jogok?

Bármiféle adatot megtalálhatnak rólunk. Név, anyja neve, személyigazolvány szám, születési hely és idő, stb...

Ezzel a kettővel mi a probléma?

2013. nov. 15. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Sérti a személyiségi jogokat, én pl. nem örülnék neki, ha visszaélnének a génállományommal, akár kutatási célokkal is... Nem mellesleg pénzbe is kerülne egy ilyen intézményt működtetni.
2013. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
És ha mindenkibe beraknának csipet kisgyerekkorában? Akkor lehetne tudni nyomkövetővel, hogy ki volt a bűncselekmény helyszínén! Vagy tüntetésen! Ha továbbgondoljuk, lehetne a csip mellé távirányítással felrobbantható kis bombácskát tenni. Meggondóná a renitens állampolgár micsinál, mer a zilletékes keze ott van a gombon!
2013. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

DNS és ujjlenyomat nem mindig van, sőt rengeteg hamis nyom is van, hiszen az ember sokfelé szórják a nyomaikat, és elkerülhetnek olyan helyekre, ahol még sosem járt az illető.


Na meg persze a vizsgálat drága és időigényes, főleg ha hozzávesszük, hogy mennyi vizsgálat lenne.


Mi van az emberi póthajjal, a véradással, az átültetésekkel, ikrekkel?


Igen problémás lehet egy DNS adatbázis, mert könnyen visszaélhetnek vele, sok mindent meg lehet tudni belőle egy illetőről, idővel eggyel többet és többet. Természetesen a gyerekeiről is tudni fognak mindent. Milyen esélyei vannak betegségekre, szorongós, pesszimista, optimista, lusta, édesszájú, meleg stb.

2013. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Sérti a személyiségi jogokat, én pl. nem örülnék neki, ha visszaélnének a génállományommal, akár kutatási célokkal is... Nem mellesleg pénzbe is kerülne egy ilyen intézményt működtetni."


Nem élnének vissza semmiféle kutatási céllal. Szerintem senkinek nem kell pont a te DNS láncod digitalizált modellje.

Egyszerűen fel lenne véve egy számítógépes rendszerbe mindenkinek a génállománya és ott lenne adatként. Felvinnék a gyanúsított génjeit is és a kereső egyből kiadná, hogy ki az. Simán meg lehetne találni így például annak a nőnek a gyilkosát, akit kocogás közben erőszakoltak és gyilkoltak meg.

Mennyi pénzbe kerülne? Szerintem kb. simán ráférne egy mai átlag számítógép winchesterére, de nem tudom, lehet, hogy ennél sokkal kevesebb. Pontosan kéne tudni, hogy egy DNS lánc hány bájt helyet foglal. De ha 1 terra az adat, még az is szinte semmiség...

2013. nov. 15. 16:48
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, te örülnél neki, ha véletlen ott lenne az ujjlenyomatod egy bűntény helyszínén, miközben közelében se voltál?

Tudod meddig tart egy ujjlenyomat másolás és felvitel egy tárgyra pl? Semeddig. Bárkit lelehetne így csukni. Azzal meg ne gyere, hogy biztonságos helyen lennének azok a fájlok. Emberek dolgoznak ott is és hackerek akkor is megszerzik, VAGY mivel írtam emberek, ezért korruptálhatóak, s lám, azt csuknak le akit akarnak.

2013. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hollófernyiges ***** válasza:
70%
Na nézzük csak: az alulfizetett állami alkalmazott pontosan tudja, hogy tied-e a gyereked, vagy esetleg a szomszéd Gizikének a gyereke van tőled, pontosan tudja kik jártak a melegbár mosdójában ahol történt egy bűncselekmény és bevitték a mintákat. Persze mindenki tudja, hogy a közalkalmazottak rendes emberek és soha nem kérdeznék meg tőled privátban, hogy mit ér neked, hogy megtudj valami efféle információt vagy hogy más ne tudja meg.
2013. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!