Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apa szeptember végén halt meg...

Xyz13 kérdése:

Apa szeptember végén halt meg októberben intéztem el az árvaságit, az ügyintéző elmondása szerint már decemberben kapok pénzt, de még nem kaptam meg a határozatot. Így határozat nélkül megkapom decemberben a pénzt vagy majd csak januárban?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában hónap negyedikén-ötödikén szoktak utalni.

Attól, hogy határozatot nem kaptál kézhez, utalhatnak pénzt.

De nekem nagyon soknak tűnik, hogy nem kaptál október óta határozatot!

Ha mondjuk kipostázták, de a postás nem talált meg, "ismeretlen ok miatt nem jutott el a címzetthez", akár meg is szüntethetik az egészet.


Érdemes utánajárni, utánakérdezni, ennyit megér bemenni!

De nem kell a legrosszabbra gondolni mindig. Bár, érdemes felkészülni rá... kritikám van a mai ügyintézők nagy részével kapcsolatban (persze tisztelet a kivételeknek!).

2013. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Sokat segített!
2013. dec. 3. 21:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Megkaptam a határozatot így elméletileg jövőhéten utalják a pénzt.Én elméletileg a 60% ot kapom mivel anya le van százalékolva,de az összeget keveslem ha 60% kapok.25 000 havonta.vagy ez reális így?
2013. dec. 5. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kevésnek tűnik.

A legkisebb összege az árvaellátásnak 24.250 Ft...

De az alapján számolják ki az összeget, hogy Apud mekkora nyugdíjt kapott/kapott volna, ha nyugdíjas lett volna.

Ez az összeg 40.000 Ft? Lehet tudni? Szvsz. ezt vették alapul.

Biztos a 60%-os szabály vonatkozik Rád? (mindkét szülő halott, vagy az életben maradó megváltozott munkaképességű).

Az elhunyt nyugdíja 30%-át lehet megállapítani alapesetben.

2013. dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!