Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentenek 25. 000Ft-os...

Ha feljelentenek 25. 000Ft-os csalás vádjával, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Megakarták venni a saját facebookos oldalam, 50.000Ft-ért. Úgy beszéltük meg, hogy az első felét elküldi, én berakom adminnak, majd utána elküldi a másik felét is. Ez így is történt, de azt félreértette, hogy én nem teljesjogú adminnak rakom be, hanem simának amíg nem fizeti ki a teljes összeget.


Miután átutalta a 25.000Ft-ot, én még aznap azt elköltöttem. Most kéri vissza a pénzét, és mondtam, hogy vissza fogom adni, de most nem tudom.. Ezért ha mindenigaz felakar jelenteni Csalás vádjával.


Mire számíthatok ha tényleg megtörténik?

16 éves vagyok.



2013. dec. 6. 20:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És ha esetleg pénzbírságot kapok, milyen összegre számítsak?
2013. dec. 6. 20:32
 2/12 anonim válasza:

Milyen oldalról van szó?


Ha berakod teljes körű adminnak akkor azzal nem lehetne már orvosolni a problémát?

2013. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem értem mi a probléma. fizesse ki és teljes jogú admin lesz, vagy rakd be és fordítva. és akkor nem lesz gond. nem is értem...
2013. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
amúgy polgári peres ügy a csalás, de bíróságon ilyenen (ha addig nem engedsz és rakod be adminnak, sőt, utána ha nem fizet, te perelhetsz) meg lehet egyezni akár peren kívül. annyira nem komoly a dolog.
2013. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Előre nem fogom berakni teljeskörű adminnak, az oldal így is méretéhez képest nagyon olcsó ennyiért, és annyira nem bízom benne.


Azt tudom, hogy annyira nem komoly a dolog, de mégis, ha feljelent foglalkozni fognak vele? Történni fog valami? Ha büntetést kapok akkor csak az összeget kell visszafizetnem vagy akár a többszörösét? Ilyesmikre vagyok csak igazából kíváncsi. Köszi a válaszokat:)

2013. dec. 6. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:

25.000 forintos csalás? :D Ne viccelj, jobb ügyvédeknek, sőt más szakmákban (informatika, pénzügy) sem ritka, hogy ennyi az ÓRABÉRE. Ekkora csalásért perre menni nem éri meg, bár rendőrségi feljelentést elvileg lehet tenni.


Viszont. Te elvileg tartottad magad a megállapodás feltételeihez, nem igaz? Tehát nem tud mibe belekötni. A nagyobb probléma, hogy valószínűleg egyéb jogszabályoknak nem felelt meg a megállapodás. Például áruforgalmi adót, és személyi jövedelemadót nem hiszem, hogy fizettetek.

2013. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Egy ilyen megállapodás menete egyébként, hogy szabályos előlegbekérőt kell küldened, amiben rögzítve van, hogy a szerződéstől való elállás esetén bánatpénz gyanánt nem szolgáltatod vissza az előleget.


Az előleg, és később a fennmaradó összeg után 27% ÁFÁ-t kell kifizetned, majd az ebből megmaradó jövedelmed után 16% SZJA-t.


Ha így csináltad volna akkor nem kerülhetsz bajba. De annak a költsége, hogy ezt szabályosan megcsináld, kb. annyi lett volna mint amennyi a bevételed...

2013. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nem értem. Ő utalt előre neked, és te nem bízol benne? Mindegy, ebben az esetben szerintem a legegyszerűbb lenne valahogy megbeszélni vele a dolgot. Felesleges ilyesmi miatt belemenni a pereskedésbe.
2013. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 jogiszakerto válasza:
Kedves Gábor, szerintem a pénzt add vissza a tulajdonosnak. Várható, hogy előbb megkeresi a szüleidet, és szól nekik, majd az iskolát és a barátaidat is és lejárat, ahol csak lehet. A világ nagyon kicsi, a teljes neved (iskolád neve, FB profilod linkje, telefonszámod) máris több fórumra felkerült emiatt. Ne 25.000 Ft miatt tedd tönkre a jövődet. Sokan nem szeretik azokat, akik tisztességtelenek. Szerezz pénzt, és add vissza a tulajnak, bárkit is károsítottál meg.
2013. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Érdekes. Én pont úgy hallottam a dolgot, hogy azóta le is tiltottad. De az oldalt ugyanúgy árulod másnak. Sebaj, számlaszámod a facebook-od, a neved, sulid, telefonszámod minden publikálva lett, nem is egy fórumon. Remélem nagyon szopni fogsz (Nem a károsult vagyok).
2013. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!