Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Őstermelőnek jár valamilyen...

Őstermelőnek jár valamilyen támogatás munkaruhára, mint pl. : kesztyű, nadrág, gumicsizma, bakancs. Ill. egyebekre, mint pl. : talicska. villa, lapát. :Van ilyen? Jár nekik valamilyen juttatás, mint például egy gyárban dolgozónak élelmiszer utalvány?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 20:26
 1/6 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg a pénztárcádat!
2013. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 edömér001 ***** válasza:
Jár nekik. Kettő. Hogy szorosan álljon.
2013. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jár, a 600 000 Ft-ig adómentességből kifutja!
2013. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fizet adót,TB.-t,stb...!Nincs szabad napja...!Szerintem egy őstermelő keményen dolgozik,fel kel az év minden egyes napján...!És megérdemelne egy évben ennyi juttatást!Nem gondolja ezt senki?!Köszönöm a (csupa "hasznos") válaszokat!!!
2013. dec. 14. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Senki nem vitatja amit leírtál, de annk semmi köze a kérdésedhez!

Az őstermelő saját maga foglalkoztatója/munkaadója.

A juttatások -amiket kérdeztél- a munkaadót terhelik, -tehát saját magadat! Annyit veszel, juttasz magadnak amennyit akarsz, a bevételedből! A gyárban dolgozónak is csak a bevételből tudnak ilyeneket adni!

Az adózásáról csak ennyit:


"Az õstermelõ által választható adózási módok:


-600 ezer Ft bevétel alatt adómentes, felette választható:


- 10%-os költséghányad alkalmazása,


- átalányadó (8 millió forint bevételig választható),


- tételes költségelszámolás,


- vagy (600 ezer és 4 millió forint közötti bevétel esetén) 20%-ról költségnyilatkozat.


A "gyári dolgozó" már az első forintja után is fizet jövedelemadót, az őstermelő meg 600000 Ft-ig semmit!

2013. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért kommenteltem az előzőt,mert azt gondolom(gondoltam),hogy talán van ilyen!Reméltem,hogy van ilyen!De ahogy az egyik válaszolóm írta,az őstermelő a maga ura...!Hát azért sajnálom,hogy nincs ilyen...!Mindensetre köszönöm a válaszokat!:)
2013. dec. 15. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!