Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e valami lehetőségem/jogom...

Van-e valami lehetőségem/jogom az iskolától kártérítést igényelni?

Figyelt kérdés
sztori a következő: egyetemen tanulok kooperatív képzésben,(főnök utal az iskolának, az iskola levesz róla 40%ot és azt kiutalja nekem "fizetésnek"). az iskolának saját szabályzata szerint tárgyhó 10. napjáig teljesíteni-e kell a kifizetést. természetesen sosem teljesíti időben, most is több mint egy hét csúszásban van, ezért elveszítem az albérletem, (mert így időben én sem tudok fizetni), plusz költség az állandó telefonálgatás nekik, hogy mikor óhajtanak fizetni. hazudoznak, hogy ők már pedig kiutalták, közben kiderül, hogy mégsem. aztán a cégre fogják, hogy nem utalt időben, majd bevallják mikor a könyvelő felhívja őket, hogy náluk "veszett el" a pénz azért nem fizetnek..

2013. dec. 18. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
4%
Én a helyedben nem rajoskodnék, mert majd csak azt fogod észrevenni, h sorba sikertelenek a vizsgáid:)
2013. dec. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerencsére ilyen problémáim már nincsenek, hogy vizsgázni kelljen. na jó 1 még van, a záróvizsga.
2013. dec. 18. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ilyen beszélgetést vegyél fel. Ha tényleg kiraknak az albérletből, akkor szerezz valami nyilatkozatot a bérbeadótól, írj kérelmet/felszólítást (e-mail is megteszi) az iskolának, hogy térítsék meg a káraidat (tértivevényes legyen!). Ha bizonyíthatóan kár ért, és nincs olyan körülmény, amivel az iskola ki tudja menteni magát, akkor kérhetsz kártérítést, de arra készülj, hogy egy per nem két nap, és minimum elég nagy költség. Kérd meg egy jogász barátodat (ha van), hogy írjatok az iskolának, amiben precízen hivatkozol jogszabályra, és kilátásba helyezel intézkedéseket, ha ez nem teljesülne. Nagy elszántság kell egy ilyenbe belevágni, főleg 20-30 ezer forintért, nem mellesleg a vizsgáid is kockáztatod. Szóval óvatosan.
2013. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!