Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nemi eröszaknak van elevüles...

A nemi eröszaknak van elevülesi ideje? Ha igen akkor häny het, honap, ev?

Figyelt kérdés

Pl. ha 2 evvel ezelött valaki megeröszakolt valakit, lehet meg feljelentest tenni?

Nincs bizonyitek, az elkövetö nem fog beismerö vallomäst tenni.Mik az eselyek?



2013. dec. 19. 08:13
1 2
 1/14 Youknowwho válasza:
Bizonyíték nélkül nehéz sőt lehet te jössz ki rosszul ugyanis ha akarja ellened forditja rágalmazásként. Ha jól tudom elevülése nincs.
2013. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég az úszó csaj és kicsi bácsi esetén emlitették, hogy annyi az elévülés, amennyi a várható büntetés max. tehát 8 év. Viszont ha gyermekkorú akkor több. Az esélyek évek múltán egyre rosszabbak, kivéve ha lenne bizonyiték, vagy több feljelentő lenne
2013. dec. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ertem.

Nem rolam van szo. Amugy häzassägon belül törtent az eröszak es az illetö most mondta el nekem.Amikor ez törtent a volt ferje bezärta 2 napra a lakäsba, utäna pedig fenyegette.Szerintem ezert nem tett feljelentest.

2013. dec. 19. 08:26
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszakot minél később jelented annál nehezebb bizonyítani. "Friss" eset után még lehet látleletet venni azonban ahogy múlik az idő csak egy ember szava áll szemben a másikéval.

A családon belüli erőszak még nehezebb ügy. Ha be is zárta akkor viszont nem csak erőszakért kellene felelnie hanem személyi szabadság korlátozásáért is (ha jól tudom így hívják). Persze mindezt bizonyítani is kell :S

2013. dec. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Eslytelen. Mivel bizonyítod?
2013. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod bizonyítani, akkor 0% az esély. Bele se kezdj!


A nemi erőszakot akkor ott kell azonnal rendőrségre vinni, amiután megtörtént. Azonnal látlelet-vétel az orvosnál és ezzel robogni a rendőrségre. Magánvádas volt régen (ma nem tudom a szabályokat, nézz utána!) tehát ha visszavonod a feljelentést, akkor megszűntetik az eljárást.

2013. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nemrég volt a tévében, ha 30 napon belül nem jelented fel, akkor esélytelen. Ha meg nincs bizonyíték, látlelet, tanú, akkor hiába minden.
2013. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veled történt, nem is tehetsz feljelentést, ugyanis magánvádas, vagyis a sértett feljelentése kell hozzá.

Másrészt meg, ha neked, aki ismered, nem mondta el két évig, gondolod, hogy majd vadidegen rendőröknek-bíróknak el fogja mondani?

2013. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

OFF

Ennek semmi köze nincs a magánvádhoz! Gondolom a válaszadók többsége a magánindítvánnyal keveri a fogalmat.


ON

Igen, van elévülési ideje, de két év alatt még nem évül el, ahogy semmilyen bűncselekmény sem évül el mindössze két év alatt, viszont ahogy azt már többen is leírták, a bizonyítás rész 2 év után szinte lehetetlen, valamint nem hiszem, hogy a sértett könnyedén megnyílna a hatóságok előtt.

2013. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző, ne vezesd félre a kérdezőt, ez nem hivatalból üldözendő bűncselekmény - és nem véletlenül, hanem azért, mert senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy erről beszéljen, ha nem akar.

Röviden: ha a SÉRTETT nem tesz magánindítványt, nincs bűncselekmény, és kész.

2013. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!