Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvert szeretnék venni, mik...

Fegyvert szeretnék venni, mik kellenének hozzá?

Figyelt kérdés

Pisztolyt szeretnék vásárolni.

Mik kellenek hozzá?

Hogy lehetne otthon tartani?

Vagy lehet e egyáltalán?

Valamint nyílpuska is ez a kategória lenne? (engedélyekre és a hozzá tartozó dolgokra gondolok)



2014. jan. 5. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Minek neked fegyver?

Ez nem Texas, hogy csakúgy lőfegyvert vehet bárki.

Ha legálisan akarod, akkor kell fegyvertartási engedély, ha magaddal is vinnéd, akkor fegyverviselési is kell, pszichológiai alkalmassági, meg a hatóságnál is asszem be kell jelenteni.


Persze feketepiacon bármi megvásárolható, ha ismered a megfelelő embereket, mert rengeteg fegyveres rablás, megy gyilkosság történik.

A nyílpuskára is engedély kell.

2014. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Fegyvertartási engedély kell hozzá. Otthon sport, vadászati vagy önvédelmi célra tarthatod. Az önvédelmi célú fegyvernek először is, nagyon komoly oka kell hogy legyen, tehát csak azért nem fognak adni neked mert félős vagy (sőt, úgy főleg nem). Sport fegyvert kaphatsz a legkönnyebben, mert a sportlövészet olcsóbb mint a vadászat. De otthon szigorú körülmények között kell tartani, és természetesen csak nagyon-nagyon kivételes esetekben használhatod bármire is. Ha valaki betör a házadba, nem lőheted le, sőt, nem is fenyegetheted vele, kivéve, ha nála is fegyver van. Illetve persze a lőtéren vagy vadászatkor használhatod, attól függően mire kaptad az engedélyt.


Nyílpuska az attól függ, hogy milyen. De ami igazán veszélyes ahhoz kell engedély. A gyerek játék nyílpuskájához amivel nem lehet 8 napon túl gyógyuló sérülést okozni, ahhoz nem kell. Vadász íjpuskához hasonlóan tudsz engedélyt szerezni, mint más vadászfegyverhez.

2014. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, és ha simán íjat vennék?

Ha nem sport íj akkor nem kell rá különlegesebben semmi?

Nagyon vonzanak a fegyverek, most egy íj vagy airsoft fegyver vásárlásában gondolkodok.

2014. jan. 5. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Akkor kezd airsoft fegyverrel.


Mondjuk a helyedben én inkább egy barátnőt keresnék. :D

2014. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon lehetetlen!


Hiába felelsz meg az előírásoknak, vagyis:

-18. évedet betöltötted

-erőszakos bűncselekményért nem voltál büntetve

-van fegyvervizsgád, tehát értesz hozzá

-egészségügyi és pszichológiai vizsgálaton átmentél

...akkor sem adnak engedélyt éles fegyverre. Sajnos a rendőrségnek mérlegelési jogköre van (megadják az engedélyt vagy nem) és 99%-ban nem adnak. Csak kb. annak a párszáz embernek országszerte a 10 millióból, akinek jó kapcsolatai vannak.


Éles lőfegyvert csak sportlövészként és vadászként tarthatsz, de azt is olyan körülmények között, hogy éjjel mire előszeded, hogy lelődd a betörőt, már háromszor is fordulhattak, vagy megölhettek.


Tudod hol legális a fegyvertartás bármilyen civilnek a fenti feltételekkel? Nem az USA-ban. Szlovákiában! Ott nem gázpisztollyal sza.rakodnak, meg gumilövedékessel. Pisztoly utcára, puska otthonra. Bárkinek! Ezért is akarok hosszabb távon oda kivándorolni, ott lakni kettős állampolgárként. Már 300 000 szlovák tart éles fegyvert az 5 millióból, még sincs mészárlás, mint sok buta fegyvertartást ellenző képzelné.


Az elsőt meg azért nem értem, mert miért Texast akarja mondani? Szlovákiában is lehetne bármelyikünknek fegyvere (a kérdezőnek, az 1. válaszolónak és nekem is) és az nem a tengerentúlon van. Mindenki az USA-t, hozza fel, közben meg Szlovákia itt van mellettünk és mindenki nagyon örülne, ha a szlovák fegyvertörvények Magyarországon is átvételre kerülnének.

2014. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
A lőfegyvert már leírták előttem. A számszeríjat viszont rosszul írták. Az legális, olyat vehetsz.
2014. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szinte mindent leírtak ami szóba jöhet. Én is szeretem a fegyvereket, legfőképpen az előagyszános söréteseket, így egy lehetőség maradt, amivel pár hónapon belül már a szekrényben tudhatom a fegyvert: ez pedig a vadászvizsga. Beiratkoztam egy tanfolyamra, levizsgáztam...

2014. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!