Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki szerepel a Nemzeti Választ...

Aki szerepel a Nemzeti Választási Iroda központi névjegyzékben az egyet jelent azzal, hogy szavazhat a legközelebbi választásokon?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem, akkor mire szolgál pontosan a központi névjegyzék. A következő jogszabály miatt érdekelne a kérdé:


84. § (2) A még nem nagykorú polgár a tizenhetedik életévének betöltését követően kérheti a névjegyzékbe vételét. A kérelem benyújtásakor a polgár önállóan tehet jognyilatkozatot.


Ez konkrétan engem is érint, mivel én csak májusban töltöm be a 18-at, míg a választások valószínűleg áprilisban lesznek.



2014. jan. 5. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vehetsz részt a választáson míg nem töltötted be a 18. életéved kivéve ha csak előbb nem válsz jogilag cselekvőképessé pl. házasság révén (wikipédia)


Azonban Május 25.én lesz az Európai parlamenti szavazás ami szintén pártlistás szavazás lesz ott már szavazhatsz az általad favorizált pártra. Szeptemberben pedig az önkormányzati választások lesznek ott is szavazhatsz majd!

2014. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is így gondoltam, de akkor nem értem, hogy mire szolgál a választói névjegyzék, és nagykorúvá nem nyilvánított 17 évesek miért kerülhetnek bele?
2014. jan. 5. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is 17 múltam de én pl. nem is kaptam értesítést hogy bekerültem a névjegyzékbe, mondjuk nekem egyértelműbb mert én választásokig töltöm a 18-at. Hova tervezed tenni az x-et? :D
2014. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel május 29-i vagyok, így nagyon úgy néz ki, hogy két választásról is lecsúszok, és max ősszel szavazhatok az önkormányzati választásokon. De amúgy sincs olyan párt, amit egyértelműen támogatni tudnék. Leginkább a Bokros Lajos féle MoMa-val szimpatizálok, de ők most nem indulnak. Egyébként valószínűleg valamelyik liberálisabb ellenzéki pártot támogatnám. (MSZP kilőve, Mesterházyval nagyon nem szimpatizálok.)
2014. jan. 5. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!