Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki börtönbe kerül...

Ha valaki börtönbe kerül mennyire rendelkezhet a vagyona felett?

Figyelt kérdés

Ha valakit börtönbüntetésre ítélnek, akkor mennyi joga van rendelkezni a bankszámláján, vagy bárhol máshol meglévő pénze felett? (Amit nem illegálisan szerzett.)

Ugyanúgy utalhat/fogadhat pénzt, vagy bármi, mondjuk a börtönből, netbankon keresztül, mintha szabad lenne? Ha a vagyonára nem vonatkozik a büntetés.


2014. jan. 28. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert a börtönből, -csak úgy egyszerűen- lehet netbankolni?
2014. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs vagyonelkobzás, akkor igen. Miért ne rendelkezhetne? Pl ha ittas vezetésért stb kerül be.
2014. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A börtönökben vannak számítógépek. Azokon van internet. A rabok néha használhatják, ha nem is ott ülnek előtte egész nap. Ezáltal igen, lehet netbankolni, mint ahogy a te gépedről is, vagy az enyémről is.


Értem. Akkor ha van pénze, amit nem érint a büntetés, akkor afelett rendelkezhet.

2014. jan. 28. 13:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Akár ha egy maffiózó, akinek van 100 milliója és 50 milliós vagyonelkobzásra ítéltek. Hisz még mindig ott a pénz másik fele.
2014. jan. 28. 13:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, és egyesek szerint onnan felvirágoztathatja a bűnszervezetét!
2014. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amit mondtál egyáltalán nem olyanra gondoltam. Csak utalhat a családjának, használhatja netes vásárlásra, meg ilyenek. Fizetheti a lakása rezsijét (mert alapdíjat kell fizetni, ha esetleg senki nem használja).
2014. jan. 28. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Szóval, a börtön azért nem olyan, mint egy internet kávézó!
2014. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Én csak kíváncsi vagyok, hogy milyen vagyonkezelési szempontból. Nem provokálni akarok, maximum csak a kérdésemre választ kiprovokálni. Köszi az eddigi válaszokat!
2014. jan. 28. 20:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor pár éve börtönlátogatáson voltam, az őr szerint nem volt internet-hozzáférés a gépeken.
2014. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sztem nem tud netbankolni. Még ha valami úton internethez hozzáfér is, mobilja nem lehet a tranzakció visszaigazolásához.
2014. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!