Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi konfliktus dolgozó...

Munkahelyi konfliktus dolgozó és közvetlen felettes között: mit lehet tenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Targoncavezető vagyok. Absence epilepszia miatt kiírt a doki betegállományba egy hétre úgy, hogy még a neurológiára is kaptam beutalót. De viszont a közvetlen felettes megtenyegetett, hogy kiír délutánra pakolni (azaz elintézi hogy ne találkozhassak a párommal munka után), ha nem megyek be azon a héten. Mit lehet tenni ezügyben? Szólni kell a raktárvezetőnek? Feljelentés? Egyéb?

2014. febr. 7. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésed, a munkaköri leírásod és a cég belső szabályozását kellene átnézned, hogy a közvetlen felettesed milyen módon, milyen munkára adhat utasítást, azaz hogyan oszthat be délelőtti, délutáni munkára.

Egy biztos: betegállomány alatt (ha az orvos leírta, hogy keresőképtelen vagy) nem kötelezhet munkára.

De úgy semmiképp ne menj be, hogy ő erről írásban nem ad neked utasítást, mert ha ez idő alatt valami baleset történik egy esetleges rosszulléted miatt, te leszel a felelős, hiszen az orvosi javaslat ellenére dolgoztál (targoncával!). Amennyire tudom, az absence epilepszia rövid idejű tudatvesztéssel jár, elég szörnyű belegondolni, hogy akár 15 sec alatt is mi történhet, ha éppen működő targoncán ülsz.

(Csak zárójelben kérdezem: ezzel a betegséggel maradhatsz egyáltalán targoncavezető? Közeli ismeretségi körömben előfordul, és őt annak ellenére eltiltották az autóvezetéstől, hogy rendesen szedi a gyógyszereit.

Még egy gondolat: gyakori, hogy autoimmun folyamattal van összefüggésben az epilepszia, talán érdemes lehet megpróbálnod a glutén és a tejfehérje elhagyását.)

2014. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!