Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetlen előélet - bűntett...

Büntetlen előélet - bűntett nélküli előéletet jelent vagy bűncselekmény (büntetés) nélkülit?

Figyelt kérdés
Nem mindegy, mert bűntett csak a két évnél súlyosabb szabadságvesztéseket jelenti.
2014. febr. 13. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, de azt tudom, hogy van olyan, hogy feddhetetlenség. Azaz ha még sohasem követtél el bűncselekményt. Ha a rendőrségre mész dolgozni, akár takarítónőként is, akkor is ez elvárás.


Na de szerintem minden bűncsekmény számít, mert a két év az lehet olyan is, hogy 3 évet érdemelnél, de jó az ügyvéded, és a bíró lágyszívű. Na meg ott a halmazati bűncsekelményé.


Na meg ha téged már háromszor itéltek el lopásért, ebből egy felfüggesztett, egy letöltendő egy év, és egy letöltendő másfél év, akkor kizárt, hogy te bűntetlen előéletű vagy.


Szóval józan paraszti ésszel gondolva, minden bűncselekményt ide kell érteni.

2014. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez alapján például ha kis mennyiségű mérgező toxikus anyagot tartok és rajtakapnak, akkor büntetett előéletem lesz. (1 év börtönnel büntetendő)


Komolyan nem tudom, hogy van ez.

2014. febr. 13. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Bűntett a 2 év szabadságvesztésnél súlyosabbal büntethető szándékosan elkövetett bűncselekmény. A gondatlan bűncselekmények vétségnek számítanak.

A büntetlen előélet persze nem kapcsolódik ehhez, az úgymond egy negatív utóhatása annak, hogy valakit szabadságvesztéssel büntettek. Felfüggesztett börtönbüntetésnél például mentesülsz a büntetett előélettel járó hátrányok alól, amint letelik a felfüggesztés ideje.

Feddhetetlenség valóban létezik, azonban korábbi válaszoló rosszul tudja, nagyon kevés helyre szükséges csak ilyen, rendőrségre sem, ügyésznél viszont alapelvárás.

2014. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem? Pár éve jelentkeztem a rendőrségre civil alkalmazottnak. És kértek erkölcsit, és feddhetetlenséget is elvártak! Igaz, ez utóbbit ők maguk igazolták.
2014. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!