Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jött egy felszólitó levél...

Jött egy felszólitó levél nekem mert jártam egy tanfolyamora és nem tudtam befizetni teljesen. Ez nem támogatott tanfolyam volt. Ha nem tudok fizetni, birosági tárgylás is lesz. A tartozásom még kb.93000 Ft. Lecsukhatnak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 02:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csuknak le,de a tartozást kamatokkal,végrehajtási költségekkel megnövelve kifizettetik veled.Vedd fel a kapcsoltot azzal,aki írta a felszólító levelt,és ha nem tudod egyösszegben kifizetni,akkor kérj tőlük részletfizetést.Olcsóbb,mintha megvárod a Bírósági tárgyalást.
2009. dec. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak ezért lecsukni, de én is azt javaslom, próbálj megegyezni a tanfolyam szervezőjével.
2009. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bírósági tárgyalás nem igazán hiszem, hogy lesz. Ugyanis polgári követelést első körben - pláne mivel 200e Ft-ot meg nem haladó - csak nemperes eljárásban, fizetési meghagyás kibocsátását kérve tudnak bíróságra vinni. Ha pedig te nem mondasz ellent a fizetési meghagyásnak, minden tárgyalás mellőzésével fog jogerőssé válni...
2009. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán ha lesz munkahelyed, letiltják a béredből, havonta max a bér 33%-a tiltható le.
2009. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor most elég ha irok az ügyvédnek egy e-mailt,amiben megemlitem neki hogy lesz munkahelyem nemsokára és hogy onnan vonják le,szeretném elkerülni a birósági tárgyalást?
2010. jan. 2. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!