Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági ítélet: 38. 000....

Bírósági ítélet: 38. 000. ft-ot fizetnem kell, plusz a NAVnak 2000 ft-ot. Ezekről csekk fog jönni?

Figyelt kérdés

Tárgyalásom február 24-én volt, meg is született az ítélet, 38.000 ft kártérítést kell fizetnem a sértettnek.

15 napon belüli kifizetést kértem a bíróságon, gondoltam jobb minél előbb.

11 munkanap telt már el. Csekket várjak, vagy én járjak utána hogy fizethetem be?



2014. márc. 11. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem kapsz csekket
2014. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, akkor bemegyek a bíróságra.
2014. márc. 11. 11:46
 3/6 Agent Cooper ***** válasza:
A kártérítést a sértett kezéhez kell fizetni. (pl.: igazolhatóan készpénzben, átutalással, stb.). A 2000 forintról mit lehet tudni? Egyébként NAV felé is lehet utalással teljesíteni.
2014. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor ha például nem fizetek, azt hogy követik nyomon?
2014. márc. 11. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kapsz csekket.

A sértettnek a megállapodásotok alapján kell fizetned (keresd fel, beszéljétek meg, kérj egy számlaszámot, ahova utalhatsz.)

A NAV-nak - az ítéletben is így szokott szerepelni - "külön felhívásra", ami majd egy levelet jelent, amit kapni fogsz.


A 15 nap nem munkanap!

Szóval erre figyelj oda, különben késedelembe esel.

2014. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Agent Cooper ***** válasza:
A NAV-ét nyomon követik, a sértettét pedig a sértett jelezheti, ha nem fizeted.
2014. márc. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!