Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít büntetlen előéletnek?

Mi számít büntetlen előéletnek?

Figyelt kérdés
Ha egy tanfolyamra szeretnék járni ahol az alap elvárások hogy büntetlen előéletű legyen az illető és ha 17 éves koromban könnyű testi sértésért kaptam 1 év felfüggesztettet. ami 18 éves koromban lejárt ugyebár és már 25 éves vagyok, akkor van ilyen elévülés vagy valami ? mehetek a kiválasztott tanfolyamra ?

2014. márc. 17. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

A büntetlen előélet az amikor nincs semmi a rovásodon, és nem szerepel semmi az erkölcsi bizonyítványodon.

Te a rendszerben már benne vagy,mert büntetve voltál. A bíróságon anno annak idején megmondhatták neked, hogy az ítéleted bekerült az erkölcsidbe, és elévül-e. Ha igen, akkor 5 év után már törölhették, így "tiszta" vagy, vagyis büntetlen előéletű. De az is lehet, hogy nem törölték. Kérjél erkölcsi bizonyítványt, és megtudod.

2014. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
úgy tudom a könnyű testi sértés büntetési tétele 2 évig terjedő szabadságvesztés ... továbbá úgy tudom, hogy akkor már törlik az előéletedből a normál előélet igazolásnál, ha az idő meghaladta a büntetési tételt
2014. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bíróság kimondhat olyat, hogy mentesít a büntetett előélet hátrányai alól. Amúgy az ítélet jogerőre emelkedésétől számított x idő múlva tűnik el az erkölcsi bizonyítványból. Ez ha jól tudom valahogy úgy van, hogy a btk. szerint maximálisan adható büntetési tétel valahányszorosa.

Fontos, hogy itt bűncselekményekről beszélünk. És pl. attól, hogy szabálysértési bírságot elzárásra váltjuk át, azzal nem jár büntetett előélet.

2014. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak tapogatózom, de nem úgy van, hogy a felfüggesztett letelte után az erkölcsi már tiszta? Amúgy a legegyszerűbb ha igényelsz egy erkölcsit, és megnézed mi van benne...
2014. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van. Felfüggesztett büntetés esetén a felfüggesztési idő lejártával megszűnik a büntetett előélet.
2014. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!