Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar jogrendszerben minek...

Magyar jogrendszerben minek minősül, ha woodoo mágiával kárt teszek valakiben?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgatom a btk és ptk jogszabályait.

De ilyen helyzetben mi állna elő?

Ha én csinálnék egy ilyen woodoo dolgot, a szomszéd sérelmére, annak tényleg, lesz ettől baja, pl agyérgörcs, és még ha el is mondom neki, hogy én voltam , ezt csinálta, akkor sem tud semmit sem csinálni, jogilag.

Sokat gondolkodtam ezen, de nem tudok rá jó megoldást.

Jogértők, erre tudtok valamit írni?



2014. márc. 19. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem ítélnének el, több okból. Babát készíteni szabad. Ha te úgy gondolod, hogy annak a babának spirituális hatása van, az elmegyógyászati kérdés, nem bűnügyi.

Oka összefüggés is kizárható a szomszédod betegsége, s a te betegséged között. Így ez sem büntetőügy.

2014. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha mást nem teszel a szomszéd sérelmére akk a max büntetésed, hogy kiröhögnek!
2014. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Valamilyen okból elfog kapni az Alkotmányvédelmi Hivatal, majd pedig lepasszol valamelyik nagyobb titkosszolgálatnak, ami majd megpróbálja az életed árán is megfejteni mágikus képességeid okát. Ha azokkal nem rendelkezel, de ön és közveszélyes vagy akkor nemes egyszerűséggel kényszergyógykezelnek.
2014. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Pár éve még valszeg egy kirándulás lett volna az eredménye Lipótmezőre....
2014. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
korlátozottan cselekvőképesnek
2014. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Woodoo hatásossága tudományosan nem elismert, így nem vonható felelősségre, aki csak ezt használja. Ugyanez érvényes a varázslásra, szemmel verésre, imádkozásra stb.
2014. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

sztem itt -károkozás nélkül persze- esetleg a becsületsértés jöhet szóba, és még ezt is nehéz bizonyítani.


sztem is legvalószínűbb a kényszergyógykezelés, és vigyázz ezzel, mert nálunk igen könnyen el lehet azt érni !!

2015. okt. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!