Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez fordulhatok, ha a...

Kihez fordulhatok, ha a szomszéd kamerázza az utcánkat?

Figyelt kérdés

A szomszéd a kerítésének külső részét helyezett el kamerát (vagy annak látszó tárgyat). A kamera a kerítés előtti részt veszi, vagyis a járdán közlekedőket, és fejmagasságban, tehát akárhányszor elsétálok előtte, engem felvesz. A kerítésen szerepel, hogy a házat felvételt rögzítő biztonsági kamerák figyelik.


Mit tehetek, és kihez fordulhatok? Jegyző/ rendőrség?


2014. márc. 26. 07:24
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!!

Nem mintha elszámolással tartoznék bárkinek is, de úgy gondolom, hogy a szabályokat nem véletlenül találták ki. Itt közterületről van szó, a saját telkét felőlem annyi kamerával szereli fel, amennyivel akarja. Természetesen nem várom el senkitől, hogy megértse, hogy ez engem miért zavar, mivel az előzményeket nem osztottam meg (ugyanis nem releváns), viszont pont ezért nem értem, hogy miért kell beszólni, ha fel szeretném hívni a figyelmet egy olyan magatartásra, ami egyébként szerintem nem megengedett..

2014. márc. 31. 14:22
 22/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igazad van, és jogellenes. Megértem hogy zavar, az okaid valóban te ismered. Ennek ellenére, nálunk határozottan örülnék egy "ügybuzgó" kamerázónak, mert rendkívül sok esetben segíthetne felderíteni az autó tolvajlást, és a sűrűsödő támadások elkövetőit.
2014. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!