Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi jogom/beleszólásom...

Mennyi jogom/beleszólásom van? Mire jogosít az élettársi kapcsolat? Mennyi részem van így a házban? Részletezem lent!

Figyelt kérdés
2.éve vagyunk együtt a párommal,nekem van két kamasz gyerekem!Eleinte albérletben laktunk,tavaly októberben költöztünk a párom által felvett hitellel saját házba!Mivel a párom vette fel a hitelt és az Ő megtakarított pénze volt az ön erő ezért,Ő az egyedüli tulajdonos!Október óta Ő fizeti a hitel és a rezsi nagy részét és az Én fizetem a kaját és a gyerekekkel kapcsolatos kiadásokat valamit a havi 20 ezer félrerakást,amiből most is lesz majd a felújítás!
2014. márc. 31. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd kérheted a felújítás árának a felét. Ő meg a ki nem fizetett rezsit..
2014. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kb ahogy az első mondja, annyi "részed" lesz a lakásban amennyit hozzáteszel, de azt is inkább csak a bíróságon tudod kikövetelni, ha tudod is bizonyítani.
2014. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsö annyiban hülyeséget beszél, hogy a rezsit nem követelheti, mert "cserébe" a kérdezö vezeti a háztartást - ez az együttélés lényege.


Viszont amit együttélnek, addig a lakásfelújítás illetve a kölcsöntörlesztés egy része járna neki a kapcsolat felbomlása után, mégpedig kettejük jövedelmének arányában. Ha kb ugyannyit keresnek, akkor a fele, ha az egyik dupla annyit, akkor 1/3-2/3 arányban oszlik meg.


Halál esetén viszont semmi joga sincs (kivéve, ha vßegrendelet van), akkor a ház tulajdonosának a gyerekei, illetve egyéb törvényes örökösei kapják meg a házat.

2014. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ugyan annyit keresünk mind a ketten,mindketten hoztunk autó,ingóságokat a kapcsolatba!

A két kamasz gyermek a volt férjemtől van!

A páromnak nincs gyermeke!

Mennyiben változik a dolog,ha lesz közös gyermekünk?

Ügyvéd előtt tett nyilatkozatnak,megállapodásnak van értelme?Nekem fontos lenne az ügyvédi papír,mivel a volt férjem és a volt élettársam is szó szerint kisemmizett!

2014. márc. 31. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy te fizeted a kaját mégis kinek kéne eltartani a gyerkeidet ha nem neked meg az apának.

Semmi sem jár, élettársi kapcsolat nem vagyonközösség, mindenkinek az van amit belevitt.

2014. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát bocsi lehet nem véletlen semmiztek ki...
2014. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!