Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos beteg lakását életjárad...

Súlyos beteg lakását életjáradék fejében a kezelőorvosára íratta. Aligha fér bele az orvosi etikába, de ténylegesen sért valamilyen törvényt?

Figyelt kérdés

Elvileg mindenki boldog, nincs érdemleges hozzátartozó....., de ha 5 évnél tovább él a beteg, akkor a doki rossz üzletet kötött. Így kegyes halálban is bízik, paraszolvencia letudva.


Mi a véleményetek, foglalkozik ilyennel a jogrendszer? Vagy csak az igazságérzetünk ingerküszöbét súrolja?



2014. ápr. 28. 03:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Eszembe nem jutna támadni a szerződést, én nem tudok olyan megfizethetetlen biztonságérzetet adni egy lassú haldoklónak, mint egy orvos.

Szerintem furcsa, de korrekt "üzlet".


Gyanítom, hogy a dokinak nem ez az egyedüli hasonló esete.

2014. ápr. 28. 03:53
 2/4 anonim válasza:
Ha ez igaz, akkor az orvos is sok szabályt megszegett... Hacsak nem nagyon jó barátok, akkor igenis nagyon etikátlan, hogy elfogadta a házat. Ha pedig bármilyen módon eutanáziát alkalmaz a betegen, akkor az is komoly törvényszegés, hazánkban gyilkosság. Lehet, meg fogja tudni úgy oldani, hogy a patológián ne tudják kimutatni. Biztosan van erre mód... Lehet vitázni, hogy ez jó vagy rossz dolog-e, hiszen szenved az illető és a gyógyulása esélytelen. De akkor is egy életről beszélünk. Mindenesetre a házat elfogadni tőle se kellett volna. Bár ha nincs egyéb hozzátartozó... De valami barát csak van. És ha van bárki, aki jobb örökös lett voln a dokinál, akkor már nagyon etikátlan volt ez a cselekedet is. Nem hogy még az eutanázia, amire kegyes halálként próbáltál utalni. Ez pedig már jogilag is büntetendő. A házat csak-csak kimagyarázza valahogy, a gyilkosságot aligha...
2014. ápr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Gyilkossággal azért ne vádoljuk! Arra céloztam, hogy a törvényes kereteken belül biztos VIP ellátást fog kapni, nem Algopirint.De ez a "biztonságérzet" megnyugtatja a barátomat. Már nem retteg a magatehetetlen haláltusától.

Mi barátai ezt nem tudtuk volna számára megadni, ezért mi is hálásak vagyunk az orvosnak.


Mégis furcsa egy olyan életjáradéki szerződés, amiből a bolond is látja, hogy 5 év túlélés esetén ráfizetéses a dokinak. Tehát annyi sajnos már biztos nincs hátra.

Első benyomásom az volt, hogy innentől nem érdeke minél hosszabb ideig életben tartani a beteget....., sőt fordítva.

2014. ápr. 28. 08:29
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Valószínűleg az orvos és a beteg is tisztában van azzal, hogy nincs 5 éves túlélési esélye. Ha ez a beteg teljes belátásával és akaratával történt, akkor az én ingerküszöbömet nem súrolja.
2014. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!