Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanút, hogy lehet beidézni...

Tanút, hogy lehet beidézni tárgyalásra? (sűrgős holnapra kell! )

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz bírósági tárgyalásom gyermekelhelyezés perben. Levelet szeretnék írni a bíróságnak, amiben 2 tanú kihallgatását, és beidézését kérném tőlük. Én vagyok az apa Minta Béla felperes. Az anya természetesen az alperes. Meg van Tanú1, aki az édesanyám, hónapokig együtt élt az alperessel, a gyermekkel, és a felperessel egy háztartásban. És Tanú2, aki gyermekjólétis nő, az alperes városában (ahová költözött a gyerekkel, és a gyerek védelembe helyezését kérte a gyámügynél). Van egy hivatkozási szám amire a beadványoknál hivatkoznom kell ez legyen most 12.B.12.123/2013/1. szám.


Megtenné valaki, hogy ebből egy olyat levelet összerak ami elfogadott a bíróság előtt? Nagyon szépen köszönöm, aki megteszi, rengeteget segítene nekem!



2014. ápr. 28. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell levelet írnod. Ha holnap úgyis lesz tárgyalás, akkor ott szóban is indítványozhatod további tanúk meghallgatását.
2014. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem holnap lesz a tárgyalás, hanem most vinném el a levelet a bíróságra leadni.
2014. ápr. 28. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani.


Bal felső sarok: bíróság és ügyszám megnevezése


tisztelt Bíróság!


Alulírott Xy felperes (lakcím: ...), a fenti ügyszámon YZ alperes (lakcím: ...) ellen, gyermekelhelyezés tárgyában folyamatban lévő perben, az alábbi


kérelemmel


fordulok a T. Bírósághoz.


Kérem, hogy ..... tárgyalási napra az alábbi tanúkat megidézni szíveskedjék (ill. írhatod, hogy az alábbi tanúkat vállalod előállítani, és akkor te gondoskodsz a megjelenésükről):


Név: .....

Név: .....

A tanúk adatait és idézhető címét külön lapon jelentem be. (Kivéve, hogy az alperes amúgy is ismeri őket)


Eljárásukat megköszönve.


Keltezés (város, év, hó, nap)


és aláírás

Két tanú rá

2014. ápr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!