Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki olyanokat terjeszt...

Ha valaki olyanokat terjeszt rólam, hogy meleg vagyok, meg még ennél megalázóbb dolgokat is, azt az embert feljelenthetem becsület sértésért?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 09:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Megillet a magánszféra védelme, ez az emberi méltóságból fakad. Ha nagy nyilvánosság előtt tette, akkor igen. Különben rágalmazás.
2014. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Pár embernek mondta a hátam mögött.Azt tudta jól,ha valakit beetett,az az egész faluban elterjed.
2014. máj. 4. 09:58
 3/21 A kérdező kommentje:
Így is lett.
2014. máj. 4. 09:59
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Feljelenteni bárkit fellehet csak nem biztos, hoy van értelme.
2014. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem rózsaszín bibliával papi reverendában vonulsz fel az Andrássy úton nincs probléma. Toleráns és elfogadó társadalmunk nem rekeszti ki a melegeket, amíg nem viszik az utcára a dolgot. Semmi hátrányod nem származhat belőle, ha ilyet terjesztenek rólad.
2014. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Utolsó!Te ugyan olyan barom lehetsz,mint aki terjeszti rólam ezeket.
2014. máj. 4. 10:08
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, ha nem vagy az, amit rólad terjesztenek, akkor ez látszik. Történetesen ez a téma ilyen. Vagyis kicsinyes rágalmazód elég hamar pofára eshet. Az neked nagyobb elégtétel lesz, mintha feljelentgetsz. A nagyvonalú, önbizalommal rendelkező, határozott ember egyszerűen elmegy a hülyeségek mellett, mert tudja, hogy kitalálói csak rövid ideig tetszeleghetnek, aztán jön számukra a hideg zuhany.

Ha pedig a környezeted saját tapasztalata ellenére a hazugságoknak hisz, akkor rossz helyen vagy, megérett az idő a környezetváltoztatásra (esetleg magad is megváltoztathatod, de az azért fárasztó).

2014. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
10:27!A te válaszod jól esett. :)
2014. máj. 4. 10:38
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos az ügynek van egy olyan vetülete is, hogy a homoszexuálisnak nevezni valakit nem feltétlenül becsületsértő.


[link]


A kulcsmondat:

" A bíróság szerint ugyanakkor nem lehet becsületsértő, ha valaki egy másik személyt homoszexuális-nak minősít. "


Tehát ha valakiről nagy nyilvánosság előtt azt mondod, hogy "Hülye k..g" az becsületsértés.

Ha valakiről (akár nyilvánosan) tényszerűen állítod, hogy homoszexuális, az rendben van.

2014. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Én szimplán beverném az arcát. Vagy beveretném ha 2x akkora mint én. Gyorsabb eljárás, és kevésbé nevetséges mint fél évig a bíróságra járni hogy aztán a bíró a fejét fogja milyen hülye ügye van már megint.
2014. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!