Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális a hívásrögzítés...

Legális a hívásrögzítés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a mobilomra egy hívásrögzítő alkalmazást, még elsem indítottam de máris megjelent egy opció amik közül választani kell mielőtt használni kezdem az alkalmazást.

-kijelentem hogy a hivasrogzites legális az országomban

- Kijelentem ha a hivasrogzites nem működik elolvasom a felhasználási adatokat újra es ha továbbra sem működik felveszem a kapcsolatot a fejlesztőkel

-tudomásul vettem hogy több mint egy felvételi app a készülékemen okozhat problémákat


2014. máj. 9. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
igen, ha hozzájárul a másik fél.
2014. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
A rögzítés legális, ha a másik felet tájékoztattad a beszélgetés elején, vagy ha jogos érdeked fűződik a felvétel elkészítéséhez (pl.: bűncselekmény bizonyítására használod fel). A felvétel nyilvános közzétételéhez jogos közérdeket kell igazolnod.
2014. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul csak úgy nem legális. Tehát szólnod kell hogy rögzíted viszont ha ezt teszed akkor nyílván nem fog olyasmit mondani amit egyébként. Ez alól természetes az mentesíthet gondolom ha valamilyen bűnesetről tesz tanúvallomást vagy hasonló. Mint az hogy nem lehet fotózni embereket beleegyezésük nélkül csak tömegben.
2014. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!