Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért raktak be szerintetek...

Miért raktak be szerintetek az alkotmányba olyanokat, mint "Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez. ", vagy " Magyarország elismeri és érvényesíti mindenki jogát az egészséges környezethez. " -mikor semmi esély ezek elérésére?

Figyelt kérdés
Szerintem ezzel csak azt érik el, hogy lehet hőbörögni. Becsületesebb lett volna azt mondani, hogy a szegények élete régen is szívás volt, most is az lesz sajnos, és hogy bizony nem lehettek egészségesek minimálbérből tengődve, lepusztult házban, rossz, szennyezett környezetben élve!

2014. jún. 12. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy valakinek joga van valamihez, az nem azt jelenti, hogy annak úgy is kell lennie, szóval az adott példában megvan a lehetőséged arra, hogy meggyógyítsanak és az állam biztosítja is a lehetőséget hozzá, arról szó sincs, hogy ezzel nem tudnak élni egyesek.
2014. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagyok békemenetre járó alkat, de nem értem, hogy ebbe minek kell belekötni?! Lehet menni orvoshoz minimálbérből is. Sőt, minimálbérből is rendben, tisztán tudod tartani a környezetedet, ha van egy söprűd, egy törlőrongyod, meg tisztítószered.És még zöldséget, húst, meg rízst/krumplit is tudsz venni.


Ha neked minimálbérből nem futja a higiéniára és egészségre kedves kédező, akkor ajánlom, hogy ne az internetre költsed a pénzedet.


Amúgy -bár nem vagyok jogász- a testi lelki egészséghez való jogomat szerintem az is sérti, ha megvernek az utcán, vagy olyan mit tudom én, sisak nélkül dolgoztatnak egy olyan helyen, ahol valami a fejemre eshet. Szerintem erre találták ki ezeket a sorokat.

2014. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1948-as megalakulásakor az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization, WHO) az egészséget a következőképpen definiálta: „Az egészség a teljes testi, lelki és szociális jólét állapota, és nem csupán a betegség vagy fogyatékosság hiánya”. / Wikipédia /
2014. jún. 12. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
De egy szánalmas kérdés!
2014. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ok egyszerű. Az alkotmány (zárójelben: nálunk csak alaptörvény van, ami kisebb súlyú az alkotmánynál - megvan ennek a jó oka) alapvető feladata, hogy célokat határozzon meg, továbbá az odavezető úton a legfontosabb módszereket. Ha szükséges, arra is kitér, mi az, amit nem tesz, tehet (ilyesmit egy züllött társadalomban tesznek, ahol külön kell magyarázni a triviálisat).

Ezután, ha az aktuális kormány nem úgy cselekszik, ahogy az alkotmány előírja (vagyis az ottani célokat a mondott módszerekkel próbálja elérni), akkor lehetőség van ezt szóvá tenni, sőt nemzetközi szervezetekkel kikényszeríttetni. Ami azonban nincs benn a célok között, azt nem lehet számon kérni.

Ha nincs benn az alkotmányban, hogy "Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez.", akkor nem kérhető számon, ha a kormány mondjuk Szabolcsban nem foglalkozik az egészségüggyel. Hiszen ez nem kötelessége.


Az egy teljesen más dolog, ha a kormány ezt mégis megteszi. Ekkor, ha nem lehet fellépni ellene, mindössze visszaél hatalmával, amelyet fondorlatos módon megszerzett. Mondhatnám, tetszettek volna előre gondolkodni. Volt rá sansz, hogy ez a kormány ezt teszi. Mégis ez kellett. Annyira, hogy nem lehet tenni ellene. Pát ki kell találni, mit lehet tenni ebben a helyzetben. Ez mindig és mindenhol így működik.

2014. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

? Nem értem a kérdést.


Aki rászoruló, a szociális biztonság követelménye alapján kérheti:

- közgyógy ellátást

- egészségügyi szolgáltatási járulékfizetés alóli mentesítést

- hajléktalanok egészségügyi ellátását


Ezekről mit tudsz, kedves kérdező? Szvsz. SEMMIT.

Ne kérdezz hülyeségeket, vagy most nézz utána ennek a két ellátási formának!

2014. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*három... én meg számolni nem tudok itt közben. :))
2014. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Életszerű példa: pizzafutár napi 8 órában szívja a dieselfüstöt, ami tény, hogy súlyosan rákkeltő. Főnöke azt tesz vele, amit akar, ha nem tetszik, elmehet. Otthon, valami zajos út melleti bérlakásában -csak erre futotta- gázos főbérlő, dohányos, részeges, drogos szomszédok. Szabadság szinte 0, csak kötelességek. Nincs ideje sportolni, nem tud eléggé tájékozódni se, hogy mi lenne mondjuk az egészséges kaja, és "szemetet" eszik. Mondjuk pénze se lenne csirkemellre. Egészségesnek tartják, mert nem jár orvoshoz. De az egészség NEM a betegség hiánya! Nem él emberhez méltó életet, nem él egészséges környezetben, nem étkezik egészségesen, stb. Ez pedig így marad, mert nem tud változtatni, akár saját magán kívüli okok miatt, pl. gyerek, szülő adóssága, bármi. Így talán érthető. Nem rólam van szó egyébként, de több ilyen embert ismerek.
2014. jún. 12. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Rendben, de hogy jön ez a kérdéshez?

Rosszul és egészségtelenül él, akár ne mis ő tehet róla. És? Ez nem az alkotmány problémája, ha benne van, hogy joga van az egészséges életmódhoz. Ez a társadalom problémája, hogy - annak ellenére, hogy millió ilyen példát tud - hagyja így működni a rendszert. A feltételek változtatása a kormány dolga (na nem egyik napról a másikra), szólt valaki a kormánynak? Végiggondolta valaki, hogy mit kéne tenni, hogy a kormány meghallja?

Szóval jó, de hagyjuk az alkotmányt, mert ez nem az a probléma.

2014. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig másként kellett volna megfogalmazni az alkotmányt, illetve minimalistábbnak kellett volna lennie. Vagy mondjuk teli olyan kifejezésekkel, mint 'az ország gazdasági erejéhez mérten...', 'törekszünk', 'célul tűzzük ki', stb. Nem pedig "érvényesíti", illetve "joga van".
2014. jún. 12. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!