Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban a képleszedés...

Németországban a képleszedés is tabu?

Figyelt kérdés

Mert tudom, hogy filmet zenét nem lehet leszedni. Komoly pénzbüntetést von maga után. Viszont az érdekelne, hogy annak marad-e nyoma, ha leszedek képeket? Tumblr oldalamat nem szeretném egész nyáron, míg itt kint vagyok, frissítés nélkül hagyni.

Lehet hülye kérdés :D de nem tudom. Minden választ előre is köszönök. :)



2014. júl. 3. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha leszedsz egy képet az internetről, azért nem fognak megbüntetni.


Viszont a torrentezők ellen külön "gestapo" van már.

2014. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!! :) ment a zöld kéz.


Igazából nem egy-két képet szednék le, ha szednék. Hanem sokat :D Rengeteg érdekességet találni. Annyi mindent föl rakosgatok tumblira *-*

2014. júl. 3. 11:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
BitTorrent forgalmat monitoroznak az ISP-k szóval igen lehet, de nem erre mennek. Amúgy elég sok fájlcserélgető megoldás van, szóval ez a torrentezőkre megyünk dolog vicces. A képet amikor megjeleníti a géped akkor is letöltötte már, tehát nem tudják eldönteni megnézted-e vagy eltároltad. Ha mindenki megbüntetnek aki megnézett egy jogvédett képet az megint különös, de nem lepődnék meg rajta.
2014. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A bittorrent onmagaban nem illegalis, tehat nem is buntetik. Jogvedett anyagot letoltese/megosztasa az illegalis.


Hogy mennyire valoszinu az, hogy elkapnak Nemetorszagban mert letoltesz egy filmet azt nem tudom, en rendszeresen toltogetek ilyesmit, es meg nem kopogott a gestapo az ajtomon :)

2014. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Persze nem a BitTorrent az illegális, hanem ha jogvédett tartalom darabját osztod meg és ezt nézik a forgalmat monitorozva. A titkosítás használata és az is belejátszik, hogy milyen népszerű az amit megosztasz/letöltesz. Nem tudnak mindent nézni.
2014. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
tudtommal nem hivatalbol nezik, hanem nehany jogtulajdonos altal megbizott ugyvedi irodak figyelik a torrentet, hogy az o altalik tulajdonolt anyagot ki tolti le. A HBO pont a multkor nyilatkozta, hogy oket nem erdekli ki tolti le a Game of Thrones reszeit.
2014. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Azért majd a kép készítője fog egy klassz pert a nyakadba varrni. Ott a megosztás/retweet/nem tudom, hogy hívják a Tumblr-nél gomb. Egyébként is, csinálj saját tartalmat, más tartalmainak ellopásával tudsz csak látogatottságot generálni? :/
2014. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok látogatottságot generálni. Elsősorban azt szeretném, hogy magamnak tetszen az az oldal. Nem reklámozom meg semmi. Csak segít az önkifejezésben. Nem mintha bármi közöd lenne hozzá hogy mit csinálok. :)
2014. júl. 5. 09:06
 9/19 A kérdező kommentje:
Vannak fent saját tartalmak is, és oldalon belül csak megosztok.
2014. júl. 5. 09:09
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja, mert ha válaszolok az általad feltett kérdésre és a válasz nem tetszik akkor nincs hozzá közöm. Igaz. Logikus. Amúgy tényleg nincs de ha véletlenül egy általam készített képet sikerül ellopnod akkor fizethetsz. ;)
2014. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!