Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthat a 16 éves...

Mire számíthat a 16 éves unokaöcsém? /És barátnője, valamint "annak" a bátja/ (többi lent)

Figyelt kérdés

A 16 éves unokaöcsém tavaly október végén bukott le, hogy kábítószert ad el az iskola közelében hozzá hasonló 18 éven aluliaknak. Az előállításakor kábítószert is találtak nála.


A rendőrség kábítószer-kereskedelem bűntette és kábítószer birtoklás vétsége miatt indított ellene eljárást, mely eljárás folyamán házkutatást is végeztek. A házkutatás során más típusú ”nagyobb mennyiségű” kábítószert is találtak a rendőrök az unokaöcsém szobájában, melynek következtében kábítószer-birtoklás bűntettével is meggyanúsították. A rendőrség kezdeményezésére a bíróság még október végén előzetes letartóztatásba került.


Az előállításakor vele levő barátnőjét (15 éves) és annak bátyját (17 éves) is előállították és kábítószer birtoklás vétségének gyanújával hallgatták ki. A kihallgatások során a fiú elismerte, hogy ő is adott el abból a kábítószerből, melyet az unokaöcsémtől vett. A fiút a rendőrség őrizetbe vette és a bíróság elrendelte az előzetes letartóztatását, melyet 1 hónappal később házi őrizetre mérsékeltek.


A vádemelésre február közepén került sor.


Az unokaöcsémet 3 rb. Jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettével; 1 rb. Csekély mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás bűntettével és 2 rb. Jelentős értékre elkövetett kábítószer birtoklás vétségével vádolják.


A barátnőjének a bátyját (17) 1 rb. Jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettével és 1 rb. Csekély mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás bűntettével.


A barátnőjét (15) 1 rb. Csekély mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás bűntettével.



Az unokaöcsém október 31 és február 27. között előzetes letartóztatásba és február 27. óta házi őrizetbe van.


Az unokaöcsém barátnőjének bátyja október 31 és január 31. között előzetes letartóztatásba valamint január 31. és április 18. között házi őrizetbe volt.


Az unokaöcsém harátnője végég szabadlábon védekezhetett.


Az unokaöcsém milyen büntetésre számíthat? Megúszhatja-e felfüggesztettel?


Az unokaöcsém barátjnőjének bátyja milyen büntetésre számíthat? Megúszhatja-e felfüggesztettel?


Az unokaöcsém barátnője megúszhatja-e felfüggesztett büntetéssel?


Minden típusú ügyben van ítélkezési szünet? Ha van. Mettől meddig tart?



2014. júl. 11. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy minden héten 1-2 ilyen "xy bűncselekményt követett el, mit és mikor kap?" kaliberű kérdést, javasolnék valamit neked:


Olvasd el (akár meg is tanulhatod, nemjogászként is hasznos!) ezt itt:


[link]

2014. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*minden héten felteszel
2014. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nem igazán értelmezhető válaszaitokat. Én eddig egy darab kérdést sem tettem fel.


Tehát ez az első kérdésem!


Remélem (egyszerű és) értelmezhető választ is kapok!

2014. júl. 11. 13:08
 4/16 anonim ***** válasza:

Az unokaöcséd nem ússza meg felfüggesztettel, min. 2-3, max. 5-8 évet fog kapni.

A barátnőjének a bátyja min. 1 év felfüggesztett, max. 1-1,5 év letöltendő.

A barátnője min. 1 ejnye-bejnye ( tehát semmi ), max. 1-1,5 év felfüggesztett.

Ezen könnyíthet: jó magaviselet, bevallotta a tettét, és feladta azt, akitől vette.

2014. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Az unokaöcséd 5 évtől 20 évig tartó szabadságvesztésre számíthat, ha elítélik. Az életfogytiglan kiesik mert 20 év alatti.


A barátnőjének bátyja 5 évtől 16 évig tartó szabadságvesztésre számíthat, ha elítélik.


A bartátnő legfeljebb 2 évet kaphat szabadságvesztésként, ez nagy valószínűséggel felfüggesztik.


Ezek csak a törvényi keretek ezen belül a bíró egy csomó szempontot figyelembe vesz, végül az ő döntése.

2014. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az a probléma hogy ez már (legalábbis szerintem, mert nem ismerünk minden körülményt) igencsak bűnszervezetben elkövetett. Így a barátnő nem biztos hogy megússza egy sima eltereléssel.


Illetve erősen súlyosbító körülmény a 177. § (1) c) / ca) / cb) értelmében: oktatási, köznevelési, gyermekjóléti vagy gyermekvédelmi feladatok ellátására rendelt épület területén, illetve annak közvetlen környezetében kábítószert

kínál, átad,

forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik,

2014. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mint ügyvéd szívesen válaszolok a kérdésre.


Az #5 kicsit tévedésben van.


A törvény a következőképpen szól:


Mert nem csak a 176.§ (2) a), a 177.§ (1) c) ca) és 177.§ (1) c) cb), valamint a 461.§ (1) a) mellett mivel fiatalkorúak figyelembe kell venni a 109.§ (1)-(3) és a 123.§ (1)


A próbára bocsátás esetén:

116.§ (1)-(3) valamint alkalmazni szokták: 66.§ (3)-(4) és a 85.§ (2)


A bűnszervezet bűnszövetség: 459.§ (1) 1-2. pontja leírja.


Mivel a lány (a leírtak alapján) csak kizárólag birtokolt és nem árusított valószínűleg NEM lehet sem bűnszövetségről sem pedig bűnszervezetről van szó.


Az unokaöcséd esetében 20 éves maximum akkor valós ha a bűncselekmény életfogytiglannal is büntethető ÉS halmazatban követett el.


A barátnőjének bátja halmazat esetén is maximum 15 évet kaphat.


A barátnője maximum 3 évet kaphat és akár még fel is függeszthetik a letöltését.

2014. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Kérdésem lenne a #6:


Te szakértőként válaszoltál?


Te szerinted ha szó lehetne a bűnszövetségről vagy bűnszervezetről akkor bármelyik szabadlábon védekezhetne az ügy jelenlegi szakaszában?



Kérdésem lenne hozzád is - #4:


Te mi alapján gondolkoztál a leírt büntetési mértékekről?



#1-#2: Ugyan az a hozzászóló?



Tisztelt kérdező!


Az unokaöcséd semmi képpen nem fogja megúszni felfüggesztettel. A barátnőd bátyja talán akkor ha nem az iskolába vagy annak közvetlen közelébe árult drogot.


A valószínűsíthető büntetés kiszabásánál a részletes beismerést és a büntetlen előéletet biztos enyhítő körülményként kezeli a bíróság.

2014. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4# vagyok.

Csak besaccoltam. Ha aki engem megkéselt 1,5 felfüggesztett börtön büntetést kapott, akkor ők sem kaphatnak sokkal többet.

Persze, erre vannak súlyosbító, ill. könnyítő körülmények, de én kb. ennyit tippelek.

2014. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egy a kérdésben szereplő dátum pontosításra szorul.


Az unokaöcsém lebukásáraa és az unokaöcsém és a barátnőjének, valamint "annak" a batyjának az előállítására OKTÓBER 25-ÉN került sor. Az ELŐZETES LETARTÓZTATÁS elrendelésére OKTÓBER 28-ÁN került sor.



A többi megadott adat: unokaöcsém házi őrizetbe kerülése: FEBRUÁR 27.; míg a barátnőjének a bátyja JANUÁR 31-ÉN került házi őrizetbe.


A srácot a házi őrizet folyamatos megszegése miatt április 18-án őrizetbe vették és figyelemmel a folyamatban levő (kábítószeres) ügyre április 19-én elrendelték az ELŐZETES LETARTZÓTATÁSÁT.

2014. júl. 13. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!