Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mely jogszabályban van leírva,...

Mely jogszabályban van leírva, hogy minek kell benne lennie egy szerződésben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. ingó adásvételi szerződés, kerestem mintákat, több félét találtam, egyik be 2 tanú is volt, a másikban pedig egy se.

Hol van meghatározva, hogy pontosan minek kell benne lennie egy szerződésben (adásvételi, bérleti, megbízási...), tehát ilyen szerződésekben.



2014. aug. 4. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerződés tartalmi elemeit jogszabály nem rögzíti. Az adott szó és bármely szóbeli megállapodás is szerződésnek minősül. Ha mi ketten itt és most megállapodunk, hogy neked vannak erdőid, szántóid, gyáraid, és én megveszem a holnapi nappal fél milliárdért, akkor ez szerződésnek minősül.

Viszont vannak olyan szervezetek, amelyek tevékenysége nagyon nagy hatású a társadalomra, ezért azok számára már elő lehetnek írva különféle feltételek.


Szerződést - és a tárgy alaposan körülírt meghatározását, lefolytatását - azért javasolják erősen, mert későbbi vita esetén nagyban megkönnyíti és leegyszerűsíti a felek és a bíróság munkáját. Ha egy adásvételi szerződés félreérthetetlenül tartalmazza, mit, milyen állapotban, mennyiért adnak el, hogyan történik az átadás-átvétel, mikor, milyen módon fizetnek, és mivel ér véget az ügylet, akkor később csak át kell tekinteni, és nincs helye vitának. De ha abban egyezünk meg, hogy eladok neked eg fazekat egy húszasért, akkor később nehéz kideríteni, hogy az a problémád, lyukas volt a fazék, vagy 20 üzbég uzzsal is beérem.

2014. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, tehát akkor ez a 2 tanú, pl. csak arra jó, hogyha mondjuk bírósági eljárást indít ellenem az, akitől vettem az ingóságot, azt állítva, hogy elloptam, akkor behívhatom tárgyalásra a két tanút, akik bizonyítani tudják, hogy valóban aláírta az eladó is a szerződést?
2014. aug. 4. 15:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem tanúk nélkül is bizonyítani lehet, csak nem ugyanakkora eséllyel?
2014. aug. 4. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen szerződések alaki követelményeit a Ptk. határozza meg. Ingatlan adásvétele esetén a tulajdonjog átruházási szerződést írásba kell foglalni.
2014. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A két tanú arra jó, hogy teljes bizonyító erejű magánokirat legyen.


Ingatlan adásvételi szerződésnél valóban kötelező az írásbeliség, de ezen túl ügyvédi ellenjegyzés is szükséges a földhivatali bejegyzéshez. Tehát írásban érvényes lesz a szerződés, azonban ügyvédi ellenjegyzés hiányában az ingatlan-nyilvántartásba nem jegyezhető be a vevő tulajdonjoga.

2014. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!