Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi felelősséggel...

Milyen jogi felelősséggel tartozhat az a pszichiáter aki néhány napja kiengedte a nénit a villamos alá rugó hajléktalan elmebeteget a társadalomba azzal a zárójelentéssel: Nem közveszélyes!?

Figyelt kérdés
Az emberek mindig azt mondják az őrültekre hogy rég zártosztályon lenne a helyük, pedig a hírek elfelejtik közölni hogy épp onnan engedték ki őket, és a drogok utóhatása alatt cselekedték amit tettek.

2014. aug. 4. 21:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem kellett volna bezárni az OPNI-t!

Nem tarthatnak bolondokat egy kórházban!

Erre külön intézmény kell!

Kinek szárad a lelkén?

Nem az orvosnak!

2014. aug. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Jártam már pszichiátrián, igaz nem fekvőbetegként és meg kell hogy mondjam, nem csodálom hogy kiengedték. Nincs elég orvos, akik vannak azok örülnek, hogy van lyuk a fülükön és egyszerűen nem tudnak mindenre odafigyelni. Ráadásul elég hely sincs a fekvőbetegeknek...


Én nem hibáztatom a pszichiátert, ugyanakkor valóban mulasztás történt. Viszont kicsit összetettebb ez ennél.


Nem hinném, hogy olyan szer hatása alatt csinálta volna, amit ott bent adtak neki. Ezzel nem azt mondom, hogy nem létezik ilyen, csak akkor nem engedik ki egyből...

2014. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%
Az orvos nem saját szakmai véleménye alapján írta, amit írt. Ott is vannak hivatali utasítások, előírások. Az ország fele gyógyintézeti elhelyezésre szorul, aztán még a miniszterelnöknek sem tudnak helyet biztosítani, csak az országházban!
2014. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg polgárjogi úton perelhetnék az elhunyt családtagjai, az elkövetővel együtt. Bár másik orvos szakvéleményével alá kéne támasztani, de van felelőssége.
2014. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%
Ha valaki öngyilkos lesz, az NEM közveszélyes, legfeljebb önmagára nézve jelent veszélyt.
2014. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Érdekes a társadalom hozzáállása az orvosok felelősségéhez. Mondjuk egy kényszergyógykezelés nem válthat ki bosszút a paciensből? Még egy épelméjű is valahol meg akarja torolni a számára értelmetlen bűntetést, hát még egy olyan akinek fogalma sincs miket csinál. Aztán ott vannak azok a pszichoaktív drogok amiket kapnak a betegek azok felhalmozódnak a testben kevesen tudják ezeket - így bármikor az utcán egy külső inger kiválthatja a mellékhatásaikat: többek közt sok esetben agressziót. Az OPNI-t meg azért nem sírom vissza, mert ott azok mentek mint a pszichiátriai osztályokon, csak halmozott mértékben: káosz a köbön. Gyakorlatilag ma bármennyi pszichiátriai ágyat meg lehetne tölteni elmebetegekkel csak egy haladó szellemű tankönyv kell hozzá. Tehát valószínű 5 OPNI sem lenne megoldás.
2014. aug. 4. 21:21
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

# 5:

De itt közveszélyes volt, mert belökte a nénit a villamos alá. Nem akart meghalni, különben ő maga ugrik alája.


Meg aztán ennyi erővel én is önveszélyes vagyok, mégsem öldökölök senkit az utcán és még csak eszembe sem jut...

2014. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

# 6:

Én szedtem gyógyszereket és volt is, hogy elgurult... de akkor sem bántottam másokat, maximum önmagamat. Szóval ez erősen személyiségfüggő is... Mindenesetre hidd el, hogy katasztrofális a helyzet és ez nem csak és kizárólag az orvos hibája... Főleg ha a "nagykönyv" szerint ki kellett engednie...

2014. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Amúgy már lassan tényleg ott tartunk, hogy a fél ország pszichiátriai kezelésre fog szorulni.


Legalábbis én azt veszem észre, hogy a környezetemben évről-évre több az agresszív ember vagy pusztán csak az olyan, aki különféle viselkedési defektekkel rendelkezik.

2014. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Az 5. vagyok, akkor félreértettem, amit a kérdezö írt, nem egyértelmü a fogalmazása. Úgy értettem, hogy a néni volt a hajléktalan elmebeteg. Elnézést!
2014. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!