Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jó, hogy demokráci...

Szerintetek jó, hogy demokráciában lehet sztrájkolni, sokszor mondvacsinált okból?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
A demokrácia akkor jó, ha élnek vele. Sajnos vannak, akik visszaélnek a lehetőségekkel, és nem gazdasági, vagy szociális, hanem politikai célból lázítanak.
2010. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem lehetne sztrájkolni, akkor a munkáltatók bármilyen alacsony bérszínvonalat rákényszeríthetnének a dolgozókra. Csak olyan országokban nem lehet sztrájkolni, mint pl. Kína.
2010. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Most itt irigykedsz, hogy ők sztrájkolhatnak, te pedig nem.
2010. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én valószínűleg sztrájktörő lennék, hacsak nem valami igazán komoly dologról volna szó. Valójában néha megértem a sztrájkolókat, pl. ha minden második embert ki akarnának rúgni, vagy ilyesmi, még ha sokszor nem véletlenül hoznak is ilyen döntéseket. Az a gond, hogy azt nem lehet szabályozni, hogy konkrétan miért lehet, és miért nem.
2010. jan. 12. 22:07
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
szerintem jó,valaki meg nem fog mondvacsinált okból sztrájkolni,ahhoz szerintem elég nyomos ügynek kell lennie.
2010. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A MÁV pl. néha sztrájkolt olyan okból, aminek semmi köze nem volt hozzájuk, pl. egészségügy. Meg persze a szolidaritás is megy a BKV-val, néha a pedagógusokkal. Remélem, jól emlékszem. Nem mintha engem érintene, nem járok vonattal, mostanában BKV-val sem.
2010. jan. 12. 22:41
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

"A MÁV pl. néha sztrájkolt olyan okból, aminek semmi köze nem volt hozzájuk"


Szolidaritási sztrájkok. Teljesen alapvető dolog, nem "mondvacsinált".


"Én valószínűleg sztrájktörő lennék"


Hát erre büszke lehetsz.

2010. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Ebben az országban nem szokás mondvacsinált okok miatt sztrájkolni.

A baj inkább az ellenkezője, hogy bőven lenne ok rá, de a gyenge szakszervezetek és az emberek bénasága miatt mégsincsen sztrájk.

Már rég be kellett volna szüntetni a munkát az összes közalkalmazottnak, meg a fél országnak.

Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak jó, sőt szükséges, hogy lehessen sztrájkolni.

2010. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a válaszokat
2010. jan. 13. 08:50
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Már ne is haragudjon a világ, alapvető dolog azért nem dolgozni, mert én most együttérzek a BKV-sokkal? Szolidaritást vállalok? Hát menjetek anyátokba, röviden tömören. Sztrájkoljon, akinek nyomós oka van rá, nem minden munkakerülő lusta disznó, főleg akkor ne, ha egy kétmilliós város és agglomerációjának keringése múlik rajta. a BKV-nak, MÁV-nak rossz kedve van, és megbénul a főváros? Milyen nevetséges ország ez? Mi legyen azokkal, akiknek dolgozni KELL menni, vagy épp vizsgázni, kórházba stb. ? Nem, a többségnek nincs autója. Csak gratulálni tudok azoknak, akik dicsőítik ezt a sztrájk nevű gyilkosságot.
2010. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!