Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rugosbicska illegalis 8cm...

A rugosbicska illegalis 8cm alatt is?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem hogy a pillangokes az, szoval most erdekel, hogy ennel is tevedtem-e. A valaszokert elore is koszonok. (Nem olyan bicskara gondolok ami kilovi a penget, hanem olyanra ami csak gyorsan elohuzza)

#törvény #bicska #rugosbicdka
2014. aug. 9. 19:43
1 2
 1/14 STIG999 ***** válasza:
Igen az is
2014. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, a nem fixpengés, nyitásra bármilyen rugós mechanikával rásegítő kés- illetve szúróeszköz viselése közterületen illegális, szabálysértés. A gravitációs nyitású viszont nem illegális.
2014. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt viszont, hogy miért illegális, ne kérdezd. Nem tudom. Éppen olyan veszélyes egy rugó nélküli, nyitószemölcsös gravitációs nyitású kés, mint egy rugós. Éppúgy kinyitod 0,02 mp. alatt.
2014. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ok. Koszonom a valaszokat :)
2014. aug. 9. 20:25
 5/14 anonim ***** válasza:
2. akkor a pillangókés legális?
2014. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

20:39-nek


KKV eszköznek minősül. A pillangó kés (más néven a francia kés) a 75/2003. (X. 28.) Korm. rendelet 75/2003. mellékletének az "a" bekezdése szerint: az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

2014. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A franciakes nem az ami kilovi a penejet ?
2014. aug. 9. 21:29
 8/14 A kérdező kommentje:
De biztos hogy a franciakes nem a pillagokes
2014. aug. 9. 21:31
 9/14 A kérdező kommentje:
Es igen a pillangokes legalis ha 8cmnel rovidebb a pengeje de azokbol keves van.
2014. aug. 9. 21:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Ejjj basszus. Bocsánat, ezt nagyon benéztem.


A google-ra alapoztam. Amikor beírtam hogy francia kés akkor az első képtalálat pillangókéseket mutatott. A válaszod után kicsit jobban utána néztem a dolgoknak és tényleg: A francia nem egyenlő a pillangó késsel.


A francia kés valóban a pengét lövi ki.


Még egyszer bocsánat a téves információért.

2014. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!