Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A pillangokes miert illegalis?

A pillangokes miert illegalis?

Figyelt kérdés
Velemenyem szerint a tobbi kes/bicska is ugyan annyira veszelyes mint a pillango kes.

2014. aug. 14. 06:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem illegális.
2014. aug. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Eleve,8 cm-hosszabban a pengéje.Egy kézzel nyitható-
2014. aug. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem keresek rá az adott törvényi szabályozásra, hogy épp legális-e vagy sem, de azt gondolom, társadalmi érdek, hogy a kések a konyhán és a disznóvágáson kívül ne lapulhassanak zsebekben utcán.


Közérdek, hogy egy veszekedésben semmiképp ne kerüljenek elő.

Mivel a kérdezőről tudjuk és látjuk hogy milyen rendes ember, csak szeretne egy hatalmas késsel mászkálni a zsebében, hogy érezze az erőfölényét minden más emberrel szemben, és ha kell, ezzel nyomatékosítsa is, mert szépen előveszi és jól megmondja a tutit, ezt meg is érteném mint állampolgár, de mégsem. Mert mi van akkor, ha a kérdező eleve egy aberrált őrült???

Ez sem zárható ki.

2014. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy le aberrált örülteztél. :) Ez még eddig kimaradt az életemből :D

Amúgy meg a kérdés hangsúlya nem azon van, hogy én most egy machete-val szeretnék sétálgatni az utcán, hanem az, hogy mi az a külömbség a pillangókés és minden más bicska között, hogy az egyik legális míg a másik illegális?

Amúgy ki tudja, hogy egyszer ki fog hátba szúrni egy szebkéssel? (Lehet, hogy én leszek az ;D)

2014. aug. 14. 09:04
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem illegális. 8 cm-nél hosszabb pengéjű kés nem lehet nálad az utcán. Onnantól kezdve teljesen mindegy, hogy milyen típusú kés. De otthon természetesen azt is tarthatsz. Egyébként a pillangókés leginkább játszadozni jó, egy rugósbicskát sokkal egyszerűbb kinyitni, nehezebb vele véletlenül elvágni a saját ujjad, és még jobban is néz ki. Egyébként ha rajtam múlna senkinél nem lehetne semmilyen kés az utcán, 5 centis pengével is ugyanúgy lehet ölni. Sőt, még mcdonaldsos műanyagkéssel is. Egyébként is mindig csak akkor derül ki, ha valakinél fegyver volt, amikor már késő...
2014. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kovpet ***** válasza:

#5: 36-os villáskulccsal is lehet ölni, sőt, kulcscsomóval is. A jobb kezemről már nem is szólok, attól én is tartok kicsit. :)

Tiltsunk be mindent? Ne lehessen vízszerelőt hívni, mert úgysem tud dolgozni szerszám nélkül? Ne lehessen hazamenni?


A cselekményt kell tiltani, nem a szerszámot.

Egy nemi erőszakhoz is van nálam mindig szerszám, de mégsem teszem. Mert nem vagyok bűnöző...

2014. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Shai-Hulud ***** válasza:
37%
Na jó, ennyi erővel akkor uzival és vállról indítható rakétával is sétálhatnék a körúton, mert ugye csak a cselekményt kell tiltani, nem a szerszámot...
2014. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezzel csak arra utaltam (szerintem érthetően), hogy teljesen értelmetlen ez a rendelkezés. Egyrészt azok a bizonyos rétegek magasról tesznek rá, másrészt meg kisbicskával is kimetélik a vesédet, ha úgy gondolják. Ettől függetlenül jobb lenne, ha senki nem hordhatna magánál késeket... egy kulcscsomóval szemben azért PICIKÉT könnyebben meg tudom védeni magam, mintha rugósbicskával jönnek nekem.
2014. aug. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovpet ***** válasza:

#9: A rugósbicska most is tilos...

Tiltsuk be az esernyőket is? Csak mert az ellen is nehéz védekezni, a hegyes végükkel simán le lehet szúrni valakit.


Jogszabályokkal csak a jogkövető embert lehet korlátozni, de a jogkövető embertől nem kell félni. Azt, akitől félni kell, nem lehet rendeletekkel befolyásolni. Szerinted egy szabsértési bírság miatt hagyja majd otthon a kését, amivel rabolni készül (ami bűncselekmény)?


A jogszabállyal tőlem vennéd el az önvédelem halvány esélyét. Mert ÉN (aki nem akarja, hogy illegális dolgot tegyen) otthon hagynám a késem, ha tilos lenne, hogy nálam legyen. Ez miért lenne nektek jó? Hogy a rablóval szemben nulla esélyem maradjon? Százalékot kaptok tőle vagy mi?

2014. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!