Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd állatai átjönnek...

Ha a szomszéd állatai átjönnek az udvaromba, és levágom őket, akkor felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés
Elvégre az Én udvarom.
2014. aug. 25. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a te udvarod, ám nem a te pénzeden érték el a vágósúlyt!

Melyik szomszédodé?

Ha a jobboldali, az a te hibád, azt a kerítést neked kell megépíteni.

2014. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hátoldali szomszéd (a miénkel párhuzamos utca, csak pont összeér a 2 udvar).

Oké, hogy az ő állata, de nem az ő felelőssége a saját területén tartani azt?

2014. aug. 25. 12:56
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mindkettőtök felelőssége. Ő ne engedje ki az állatait, ha szabadon mászkálhatnak össze-vissza. Te meg csináltass kerítést, ha nem akarod, hogy bármi bemenjen hozzád.

Tutit nem vághatod le őket. A te udvarod, de attól még az állat az ő tulajdona.

2014. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ne legyel mar ostoba. Ha nekem van egy 200 kilos tobb szazezret ero mangalicam es valahogy atragja magat a keritesen hozzatok, ti meg mar porzsolitek is szerinted az rendben van?
2014. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De már elegem van, hogy mindíg ittvannak az állatai, gondoltam ez elég ösztönző lenne, hogy legközelebb ne engedje ide…

Tudtommal az udvar az ENYÉM, a saját területemen meg csak jogom van úgy kilépni az udvarra, hogy ne kelljen a szomszéd állatait kerülgetnem…

2014. aug. 25. 13:05
 6/14 A kérdező kommentje:

#4

Csirkékről van szó.

2014. aug. 25. 13:06
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Jajj már, kérdező... Ha a feleséged átjön hozzám kávézni, attól még dughatom meg csak úgy, mert az én portámon van!
2014. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Pelda: van 1 25millios mercim. Elfelejtem behuzni a kezifeket, lejt az udvarom es a keritesen at az udvarodon all meg. Akkor te mar jonnel is az adasvetelivel hogy "itt ird ala"?


Javitsd meg a keritesed esetleg.

2014. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
Az udvarodon lévő jószág a te tulajdonodnak minősül.
2014. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nekem van egy 200 kilos tobb szazezret ero mangalicam es valahogy atragja magat a keritesen hozzatok, ti meg mar porzsolitek is szerinted az rendben van?"


Természetesen. Magyarországon minden magyar ember a saját birtokának ura és parancsolója.

2014. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!