Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tárgyalásról lemondás mért jó?

A tárgyalásról lemondás mért jó?

Figyelt kérdés

ismerősöm előzetesben van, azt az infót hallottam, hogy lemond a tárgyalásról , az összes eddigi ügyeit összevonatja és vádalkut köt.


Ebben az esetben mire számíthat?

Mért éri meg lemondani a tárgyalásról?

Ilyen esetben, nem kaphat magasabb büntetést mint ha mondjuk tárgyaláson a védője védi?



2014. aug. 29. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hiába van védöje, ha bebizonyították a tetteit, ettöl nem lesz kevesebb a büntetése.
2014. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, ahogy utána olvasgattam, igazából ez a lemondás épp azért van, mivel a vádlott beismert minden, nincs is szinte nagyon mit vizsgálni magára vállalta, de mivel 1. beismerte és 2. a tárgyalásról lemondott sokkal nagyobb kedvezményekre számíthat!


De ált., ezt nem nagyon engedi az ügyész...


Lehet rosszul tudom! :)

2014. aug. 29. 22:50
 3/8 A kérdező kommentje:

+ ezt találtam:



3 évig terjedő fenyegetettség esetén legfeljebb 6 hónapot (tehát értelemszerűen ennél rövidebb tartamú szabadságvesztést is) kaphat,

3-5 évig terjedő fenyegetettség esetén legfeljebb 2 évet (vagy kevesebbet),

5-8 évig terjedő fenyegetettség esetén legfeljebb 3 évet (vagy kevesebbet) kaphat. (Btk. 87/C. §)

2014. aug. 29. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezett az ügyésszel, de ez nem a tárgylásról való lemondás, olyan nincs. Megjegyzem - nem lehet védő nélkül büntetőeljárást lefolytatni, ha fogvatartják a terheltet Betv. 46.§ b pont. Végrehajtható ítélethez tárgyalás kell.
2014. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az oké, de ez a pontos megnevezése nem?

Azt nem tudtam, hogy ezt nem szó szerint kell érteni, nyilván ha védő van az ember mellett, az csak jó, ezért volt nekem fura és ezért kérdeztem az utolsó kérdésben is, hogy mi van ha valami magasabb büntetést kap, közben enyhíteni is lehetne... :)

2014. aug. 29. 23:56
 6/8 anonim ***** válasza:

A tárgyalásról lemondás egy különeljárás, amit a büntető eljárásról szóló 1998. évi XIX. törvény XXVI. fejezete szabályoz. A jogszabályt megtalálod az interneten.


Az az értelme, kedves kérdező, hogy - amennyiben a feltételei fennállnak - a terhelt enyhébb büntetést kap. Az eljárásban védő részvétele kötelező. (Be. 541. § (2) bekezdés)


§§§

Zárójeles megjegyzés: Örömteli lenne, ha olyanok szólnának hozzá, akik legalább elolvasták már a jogszabályt. Ne vezessük félre egymást fals információkkal.

2014. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6-os vagyok, a hivatkozott jogszabály nevét sajnos elrontottam, helyesen:


1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról

2014. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor végül is talán ezzel jobban járhat!
2014. aug. 30. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!