Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy középiskolában tényleg...

Egy középiskolában tényleg megtehetik azt, hogy egyszerűen nem engednek ki az épületből?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki megkérdezné, nem ellógni akarok, csak valamikor 3 lyukasórám van egy zsinórban és 10 percnyire lakom az iskolától, tehát miért ne mehetnék haza arra az időre? Ehelyett be vagyok zárva az épületbe a sok cigánnyal (>50%), és elvileg csak akkor mehetek haza, ha beteg vagyok és ha az osztályfőnököm felhívja anyukámat, majd ad egy kikérőt. Amúgy elmúltam 18 és egyedül élek, szóval ez kissé nevetségesen hangzik. Különben is ha jól tudom, a szabad mozgás korlátozása alkotmányellenes dolog, munkahelyeken sem tehetik meg, legfeljebb a munkaviszony megszűnését vonja maga után. Mondjuk elég furcsa lenne ha ezért kirúgnának, miközben senkit sem rúgnak ki az intézmény területén belül való dohányzásért (szünetekben a kis udvaron igazi füstfelhő van)!

2014. szept. 8. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanóra van, vagy ott van dolgod, akkor jól mondod, nem. Viszont ha nincs, akkor valóban nem tilthatják meg. Az iskola házirendje ilyenkor nem számít, mert alacsonyrendű szabályzat és nem írhatja felül a szabad mozgásra való polgári szabadságjogodat. és ha elmúltál 18 éves, tehát nagykorú vagy, akkor a szülő se kell.
2014. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Én 19-21 éves korom között jártam technikumra és minket sem engedtek ki, amikor lyukas óránk volt.


Poén, mi?

2014. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Tanítási idő alatt az iskola felelőssége bármi, ami veled történik. Ha hazamész, és valami történik, az az iskola felelőssége.

Egyébként meg milyen alkotmányellenességről okoskodsz? Hazamehetsz, csak vállald a következményeit. Ha már tisztában vagy a jogokkal, azt is tudod, hogy nem vagy tanköteles, és ha nem tetszik aházirend. és nem is tartod be, akkor nyugodtan ajtót mutathat neked az iskola.

2014. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

"Ha már tisztában vagy a jogokkal, azt is tudod, hogy nem vagy tanköteles, és ha nem tetszik aházirend. és nem is tartod be, akkor nyugodtan ajtót mutathat neked az iskola."


Fordítva, ő hagyhatja abba a tanulmányait. Jól néznénk ki, ha bárkit kirakhatnának 16 fölött az iskolából.

2014. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Jól néznénk ki, ha bárkit kirakhatnának 16 fölött az iskolából."


- Szerintem nem néznénk ki jól, eléggé borzasztó lenne. De szerencsére erről szó sincs, ahogy én sem beszéltem erről. Csak arra utaltam, hogy a házirend be nem tartása vezethet fegyelmihez, amikor sokkal könnyebben lehet valakit eltanácsolni, ha már nem tanköteles.

2014. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen nem tarthatnak akaratodnál fogva bent, mert az a személyi szabadság korlátozása, DE ha a házirendbe benne van, akkor azt köteles vagy betartani, ha nem, akkor vállalni a büntetést is. Nekem ezt mondták, amikor én is erre panaszkodtam
2014. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván vállalnám a következményeit. De ezek szerint akkor sem tarthatnak ott akaratom ellenére, és ez a lényeg. Pedig nekem nem ezt mondták, csak nem tudom eldönteni, hogy hazudtak vagy egyszerűen nem tudják.
2014. szept. 8. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értsd, hogy nem tarthatnak bent erőszakkal. De ha kimész, és ezzel tudatosan megsérted a házirendet, akkor a helyben szokásos fegyelmi fokozatokat kaphatod és a végén akár ki is tehetnek az iskolából. Hasonlóan egy munkahelyhez, ott sem kötelező bent lenned munkaidőben, de ha nem teszed, felmondással megszüntetik a munkaviszonyodat.
2014. szept. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha elmúltál 18, nem kötelező már iskolába járnod. De ha oda jársz, akkor elfogadod az ottani szabályokat és betartod azokat. Így működik sok minden a világon. A munkahelyedről se mehetsz csak úgy haza. Amúgy is a t..köm tele van az ilyen ba..mokkal, akiknek csak jogaik vannak, kötelességük semmi. A fél ország ilyen már, kezdve az általános iskolai gyerekektől. A lyukas órában tanuld meg, hol a helyed és hogy mik a kötelességeid.
2014. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Megengedték, hogy hazamenjél amikor lyukas órád van?
2021. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!