Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik jogszabály szabályozza...

Melyik jogszabály szabályozza a "közveszélyes-önveszélyes" megítélését?

Figyelt kérdés

Kérdeztem az Országos Betegjogi Képviselettől, azt válaszolták, hogy nincs ilyen jogszabály, hanem abszolút hasraütés-szerűen, ha pl egy háziorvos ezt kitalálja, a jó isten nem bizonyítja be az ellenkezőjét, és innentől kezdve meg ismét igen relatívvá válik a "kényszerbeszállítás" jogosságának megítélése, ha egyszer állítólag erre sincs jogszabály, csak "egy bármely orvos" véleménye elegendő hozzá (és állításuk szerint szakorvosi kompetenciába is bele ugathat, és mondhatja azt, hogy márpedig ő a szakorvosi véleményt nem fogadja el, mert nem úgy látja, annak ellenére, hogy csak háziorvosi szakvizsgája van).


Nos, én ezeket az infókat kaptam, de esetleg jogász hozzá tudna szólni? Tényleg létezhet ez így? Ennyire szubjektív alapokon el lehet vkit lehetetleníteni?


Én még próbálok bízni benne, hogy ez nem így van, és igenis van rá jogszabály, ezért várnám a területen járatos szakember véleményét!



2014. szept. 15. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez föként nem jogi, hanem egészségügyi fogalom.
2014. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, na csak azonnal jogi kérdéssé válik, amint pl védekezni akarsz ellene ... ezért szeretnék konkrét jogszabályt. iszonyatosan nagy a homály sztem a területen, az egy dolog, hogy szakmai ügy, na de a probléma ott kezdődik, amikor nem értesz vele egyet.
2014. szept. 16. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A jog NEM szabályozhat egy orvosi diagnózist!!! Az egyetlen jogi rész, hogy lehet kérni azt, hogy másik orvos ellenörizze a felállított diagnózist. Amennyiben ö is ugyanazt állapítja meg, akkor az helye.


Ez márcsak azért isígy van (JOGOSAN), mert egy ön-és közveszélyes ember ezt soha nem fogja elismerni, viszont ilyet nem lehet rászabadítani az emberiségre

2014. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
At ön- és közveszélyességet NEM a háziorvos állapítja meg, hanem pszichiáter, és ö sem hasraütve, hanem igen sok teszt és vizsgálat alapján.
2014. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nos, ez így túl szép lenne, ha valóban meg is valósulna a gyakorlatban.

Igen, természetesen egy köznapi címével "elmebeteg" sose fogja beismerni az ő betegségét, ez úgy összességében a pszichotikusokra jellemző.


Ám továbbra is nyitott a kérdés jogi oldala! :(


Akkor ám legyen, tehát 2 egymástól független pszichiáter szakértő állítja, hogy XY közveszélyes. Rendben. És? Hol jön a jogorvoslati lehetőség? Azért merem remélni, nem ott tartunk, hogy a pszichiáter rá mondja XY-ra, hogy márpedig ő közveszélyes, és ha már ő a szakember, akkor innentől kezdve minek is a jog, kész, reszeltek az illetőnek örökre ... Azért ennél összetettebb egy kérdés ez sztem ... (Főleg ha aztán a 2 szakértő véleménye nem egyezik)

2014. szept. 18. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!