Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Társasházban megtiltható-e a saját erkényen való dohányzás? A lakóközösség megszavazhatja-e hogy magántulajdonban lévő lakáshoz tartozó erkélyen tilos legyen rágyújtani?

A felettünk lakó öregember alpári stílusban az erkélyéről ordibálta, hogy láncdohányos vagyok és hogy nem lehet dohányozni és elő ne forduljon még egyszer. Egy héttel később becsengetett feltehetően a felesége, hogy ő asztmás és allergiás és nem tud teregeni satöbbi és bemegy a füst és többet rá ne merjek gyújtani az erkélyen, és mondta, hogy a rokonai is a háztól 15 méterre lévő részen dohányoznak, ha látogatóba jönnek. Ezen a napon 2 szer gyújtottam rá az erkélyen, egyszer délután háromkor, majd este 7 órakor.

Megértem, hogy idősek, meg betegek, de HA otthon vagyunk max napi 3-5 szál cigarettát szívunk el, a szálak között minimum 2-3 óra biztosan eltelik, ez nem hiszem, hogy láncdohányzás. Az elmúlt két hétben pedig max 10 szálat szívtunk el az erkélyen, amúgy is alig vagyunk a lakásban.

Az már kiderült, hogy normális kommunikációra vagy esetleg kompromisszum megbeszélésére nincs sok esély. Kérdés, hogy megtiltható-e, hogy saját erkélyen dohányozzon valaki és mit tanácsolnátok, hogy lehet az ilyen helyzetet kezelni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: dohányzás, társasház, erkély, szomszéd

2014. szept. 25. 20:24  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Ma már minden megtiltható, még az is, hogy a saját lakásodban dohányozz. De az erkélyen szívd nyugodtan.

A válasz 9%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/33Időpont 2014. szept. 25. 20:38 Privát üzenet
A háztól 15 méterre lévő erkélyeden nyugodtan dohányozhatsz, ottan nem tílcsák meg

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/33Időpont 2014. szept. 25. 20:42 Privát üzenet
Most nem azért, de ha téged nem zavar a füst akkor ne engedd ki, és nem szól senki. Ilyen egyszerű old meg, hogy más ne kapjon belőle, aztán annyit szívsz amennyit akarsz.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/33Időpont 2014. szept. 25. 20:54 Privát üzenet

Senkinek semmi köze, hogy a lakásodban hol, és mennyi cigarettát szívsz. Ha zavarja őket, akkor lehet hogy mégtöbb cigarettát szívnék a helyedbe! Nyugtasd meg őket, hogy nemokára úgyis hideg lesz, és állandóan csukva lesz az ajó náluk! :D

Lehet hogy kiraknék egy jó büdös füstölőt az erkélyre. :D

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/33Időpont 2014. szept. 25. 20:54 Privát üzenet
Közös képviselő hozzon valamiféle társasházi szabályt, aki mindenkire érvényes. Vagy mindenki dohányozhat, vagy senki. Aláírás gyűjétses szavazással. Úgyis szerintem a lakók többségét nem zavarná a teraszon való dohányzás, innentől a szomszédaid le lennének szavazva.

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/33Időpont 2014. szept. 25. 20:58 Privát üzenet

És hogy tartatnák be? Tegyük fel meg van tiltva, hogy rágyújtsak az erkélyen. Rágyújtok, és mi lesz a következménye? :D semmi.

Én már nem cigizek, de eddig simán rágyújtottam, és ha szóltak volna is érte akkor sem hagyom rá.

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/33Időpont 2014. szept. 25. 20:58 Privát üzenet
Meg kell nézni a házirendben, hogy tíltja-e az erkélyen vagy lakásban való dohányzást, mert ha nem tér ki erre, akkor polgárjogilag az erkély a lakásod része és cihizhetsz rajta. A szomszéd ha szól, mond hogy nem a lakásába szívsz és elfújja a szél a füstöt az szevasz

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/33Időpont 2014. szept. 25. 21:02 Privát üzenet
Ha nagyon jogászkodni akarunk akkor a társasház megtilthatja mivel az erkély hivatalosan nem is a tied, hanem a társasházé. Ez a jogcsökevény még a szocializmusból maradt ránk és nem orvosolták. Amúgy ha egy társasháznak ha nincs telke akkor 1 méterig van a telekhatár tehát ha kinyújtod a kezed és úgy cigizel akkor már nem vagy a t.ház területén, tehát nem tiltható. Tehát ha megtiltják te ugyanúgy tudsz cigizni tovább csak ez tényleg bunkóság, rendkívül zavaró a cigaretta füst.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/33Időpont 2014. szept. 25. 21:20 Privát üzenet

Na most mindenki lefog szavazni. Nekem volt ennél egy sokkal rosszabb szomszédom (nyugdijjas pasi) még a régi kertes házamban. 2 évig hallgattam az ugatását, kicsit halkabban beszélgessünk a teraszon, ne bográcsozzunk ha lehet mert átmegy a füst, ami nem ment át, hangos az autó amikor beállok stb. már szinte lábujjhegyen jártam a saját házamban a zenét is halkan hallgattam meg ilyenek. Mindezt nagy határozottan meg cinikusan mondta. Én meg csak mindig azt hogy elnézést rendben.

Aztán elszakadt a cérna. Épp beszélgetünk a nővéremmel én épp ittam egy sört és jön és megint megtalált hogy halkítsam le a rádiót ami még kicsit sem volt hangos mert beszélgettünk. Szép nyugodtan felálltam kezembe a sörrel odaléptem a kerítéshez és azonnal le is tegeztem. Elvörösödött és odajött utána elküldtem a jó édesanyjába higgadtan na erre kitört, utána a pofájába borítottam a korsó sört :D egyből be is takarodott a házába még 3 évig laktam ott, soha többet nem szólt. Mindjárt nem zavarta semmi. Szóval vannak olyan emberek akinél a szép szó nem segít.

Én a helyedben dohányoznék félelem nélkül, ne ess ebbe a hibába mint én hogy eltűröd a hülyeségeit meg hogy beszabályozzon. A te lakásod és a te erkélyed. Engem biztos hogy nem zavarna. Ha ugat ne ordíts vissza neki hanem kapd el a lépcsőházban 4 szem közt és ott beszélj vele. Kérdezz rá mi volt ez.? :)

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/33Időpont 2014. szept. 25. 21:32 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Ez lett volna rögtön a helyes viselkedés. Megszégyenít azért ahogyan laksz a saját házadban? Rögtön ezzel kellet volna kezdeni.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/33Időpont 2014. szept. 25. 21:51 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az ilyen anti-drog, anti-dohányzás, biztonságos szex aktivisták miért ilyen ultrabénák mindenhol a világon?
Egy középiskolában tényleg megtehetik azt, hogy egyszerűen nem engednek ki az épületből?
16 évesen tartózkodhatom az utcán éjszaka?
Mekkora pénzbírságot kap az, aki Németországban tilos helyen dohányzik?
Valóban emiatt ne dohányozzanak az emberek?
A posta bejárata előtt engedélyezett-e a dohányzás?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!