Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban megtiltható-e a...

Társasházban megtiltható-e a saját erkényen való dohányzás? A lakóközösség megszavazhatja-e hogy magántulajdonban lévő lakáshoz tartozó erkélyen tilos legyen rágyújtani?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó öregember alpári stílusban az erkélyéről ordibálta, hogy láncdohányos vagyok és hogy nem lehet dohányozni és elő ne forduljon még egyszer. Egy héttel később becsengetett feltehetően a felesége, hogy ő asztmás és allergiás és nem tud teregeni satöbbi és bemegy a füst és többet rá ne merjek gyújtani az erkélyen, és mondta, hogy a rokonai is a háztól 15 méterre lévő részen dohányoznak, ha látogatóba jönnek. Ezen a napon 2 szer gyújtottam rá az erkélyen, egyszer délután háromkor, majd este 7 órakor.

Megértem, hogy idősek, meg betegek, de HA otthon vagyunk max napi 3-5 szál cigarettát szívunk el, a szálak között minimum 2-3 óra biztosan eltelik, ez nem hiszem, hogy láncdohányzás. Az elmúlt két hétben pedig max 10 szálat szívtunk el az erkélyen, amúgy is alig vagyunk a lakásban.


Az már kiderült, hogy normális kommunikációra vagy esetleg kompromisszum megbeszélésére nincs sok esély. Kérdés, hogy megtiltható-e, hogy saját erkélyen dohányozzon valaki és mit tanácsolnátok, hogy lehet az ilyen helyzetet kezelni?



2014. szept. 25. 20:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
15%
Ma már minden megtiltható, még az is, hogy a saját lakásodban dohányozz. De az erkélyen szívd nyugodtan.
2014. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
72%
A háztól 15 méterre lévő erkélyeden nyugodtan dohányozhatsz, ottan nem tílcsák meg
2014. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
49%
Most nem azért, de ha téged nem zavar a füst akkor ne engedd ki, és nem szól senki. Ilyen egyszerű old meg, hogy más ne kapjon belőle, aztán annyit szívsz amennyit akarsz.
2014. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
39%

Senkinek semmi köze, hogy a lakásodban hol, és mennyi cigarettát szívsz. Ha zavarja őket, akkor lehet hogy mégtöbb cigarettát szívnék a helyedbe! Nyugtasd meg őket, hogy nemokára úgyis hideg lesz, és állandóan csukva lesz az ajó náluk! :D

Lehet hogy kiraknék egy jó büdös füstölőt az erkélyre. :D

2014. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
20%
Közös képviselő hozzon valamiféle társasházi szabályt, aki mindenkire érvényes. Vagy mindenki dohányozhat, vagy senki. Aláírás gyűjétses szavazással. Úgyis szerintem a lakók többségét nem zavarná a teraszon való dohányzás, innentől a szomszédaid le lennének szavazva.
2014. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
35%

És hogy tartatnák be? Tegyük fel meg van tiltva, hogy rágyújtsak az erkélyen. Rágyújtok, és mi lesz a következménye? :D semmi.

Én már nem cigizek, de eddig simán rágyújtottam, és ha szóltak volna is érte akkor sem hagyom rá.

2014. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
54%
Meg kell nézni a házirendben, hogy tíltja-e az erkélyen vagy lakásban való dohányzást, mert ha nem tér ki erre, akkor polgárjogilag az erkély a lakásod része és cihizhetsz rajta. A szomszéd ha szól, mond hogy nem a lakásába szívsz és elfújja a szél a füstöt az szevasz
2014. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagyon jogászkodni akarunk akkor a társasház megtilthatja mivel az erkély hivatalosan nem is a tied, hanem a társasházé. Ez a jogcsökevény még a szocializmusból maradt ránk és nem orvosolták. Amúgy ha egy társasháznak ha nincs telke akkor 1 méterig van a telekhatár tehát ha kinyújtod a kezed és úgy cigizel akkor már nem vagy a t.ház területén, tehát nem tiltható. Tehát ha megtiltják te ugyanúgy tudsz cigizni tovább csak ez tényleg bunkóság, rendkívül zavaró a cigaretta füst.
2014. szept. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
38%

Na most mindenki lefog szavazni. Nekem volt ennél egy sokkal rosszabb szomszédom (nyugdijjas pasi) még a régi kertes házamban. 2 évig hallgattam az ugatását, kicsit halkabban beszélgessünk a teraszon, ne bográcsozzunk ha lehet mert átmegy a füst, ami nem ment át, hangos az autó amikor beállok stb. már szinte lábujjhegyen jártam a saját házamban a zenét is halkan hallgattam meg ilyenek. Mindezt nagy határozottan meg cinikusan mondta. Én meg csak mindig azt hogy elnézést rendben.


Aztán elszakadt a cérna. Épp beszélgetünk a nővéremmel én épp ittam egy sört és jön és megint megtalált hogy halkítsam le a rádiót ami még kicsit sem volt hangos mert beszélgettünk. Szép nyugodtan felálltam kezembe a sörrel odaléptem a kerítéshez és azonnal le is tegeztem. Elvörösödött és odajött utána elküldtem a jó édesanyjába higgadtan na erre kitört, utána a pofájába borítottam a korsó sört :D egyből be is takarodott a házába még 3 évig laktam ott, soha többet nem szólt. Mindjárt nem zavarta semmi. Szóval vannak olyan emberek akinél a szép szó nem segít.

Én a helyedben dohányoznék félelem nélkül, ne ess ebbe a hibába mint én hogy eltűröd a hülyeségeit meg hogy beszabályozzon. A te lakásod és a te erkélyed. Engem biztos hogy nem zavarna. Ha ugat ne ordíts vissza neki hanem kapd el a lépcsőházban 4 szem közt és ott beszélj vele. Kérdezz rá mi volt ez.? :)

2014. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
26%
Ez lett volna rögtön a helyes viselkedés. Megszégyenít azért ahogyan laksz a saját házadban? Rögtön ezzel kellet volna kezdeni.
2014. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!