Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban megtiltható-e a...

Társasházban megtiltható-e a saját erkényen való dohányzás? A lakóközösség megszavazhatja-e hogy magántulajdonban lévő lakáshoz tartozó erkélyen tilos legyen rágyújtani?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó öregember alpári stílusban az erkélyéről ordibálta, hogy láncdohányos vagyok és hogy nem lehet dohányozni és elő ne forduljon még egyszer. Egy héttel később becsengetett feltehetően a felesége, hogy ő asztmás és allergiás és nem tud teregeni satöbbi és bemegy a füst és többet rá ne merjek gyújtani az erkélyen, és mondta, hogy a rokonai is a háztól 15 méterre lévő részen dohányoznak, ha látogatóba jönnek. Ezen a napon 2 szer gyújtottam rá az erkélyen, egyszer délután háromkor, majd este 7 órakor.

Megértem, hogy idősek, meg betegek, de HA otthon vagyunk max napi 3-5 szál cigarettát szívunk el, a szálak között minimum 2-3 óra biztosan eltelik, ez nem hiszem, hogy láncdohányzás. Az elmúlt két hétben pedig max 10 szálat szívtunk el az erkélyen, amúgy is alig vagyunk a lakásban.


Az már kiderült, hogy normális kommunikációra vagy esetleg kompromisszum megbeszélésére nincs sok esély. Kérdés, hogy megtiltható-e, hogy saját erkélyen dohányozzon valaki és mit tanácsolnátok, hogy lehet az ilyen helyzetet kezelni?



2014. szept. 25. 20:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
75%

Utálom a cigiszagot, a bunkó bagózókat is, de nem értem, hogy az erkélyedről hogy tud érezhetően felmenni a cigifüstöd hozzájuk?! Ha a szél fújja fel, akkor szét is oszlatja, meg messzire sodorja.

A szmog is felmegy, méghozzá nagyobb mennyiségben.

2014. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom de mi szomszédunk is cigizik,gyerekszoba mellett. És baromi jó amikor szellőztet az ember fürdés előtt bemegy a szobába és nem a friss levegő hanem a büdös bagó szag van a szobába. Szerintem ha már valaki magát mérgezi az ő dolga, de más nem kellene. Azt írod keveset cigiztek annyira le is mehetnél sétálni nem más lakásába fújni a cigit. Mert ugye másnak is saját lakásában nem kötelessége más füstjét szívni.
2014. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
29%
Végén már a nem létező zajok is fogják zavarni.
2014. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
61%
Ez nálam kiverné a biztosítékot, hogy megmondják, hogy a saját lakásomon belül, hogy cigizzek, vagy hol cigizzek. Senkinek semmi köze hozzá. Ennyi erővel már a gyereksírás is áthallatszik, amikor alszok, akkor most én is zaklassam, őket?
2014. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó azért gyerek nem sír évekig,minden éjjel.
2014. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 tetro ***** válasza:
63%

Én azt nem értem, hogy az ilyen társasházi szabályokat hogyan lehet betartatni.

Nálunk hoztak egy rendeletet, hogy nem lehet kutyát tartani a házban. Csak nekünk van kutyánk. Soha meg sem mukkan, senkinek sem ártana, ápolt, jól nevelt. Hát félelmetesen csúnya, ez igaz. Aztán egyszer szóltak, hogy a kutya nem lehet tovább. Én meg közöltem, hogy a kutya az nem lehet vagy nem lehet, hanem van. És lehet tőle fejen pörögni, mert többet úgysem tudnak tenni. Hát nem is tudtak...

2014. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Nem tartozom a bunkó bagozók közé. Figyelek másokra, megértem, hogy nem akarják szívni a füstöt, ha kisgyerek jön szembe az utcán és dohányzom, nagyívben elkerülöm, ha tehetem átmegyek a túloldalra, sorolhatnám.

A szomszéd, nem is látott, csak félelmetes hangnemben ordibált, fenyegetett. Ha kisgyermekes család lakna mellettem és szólnának, hogy zavarja őket a cigifüst fürdetés előtt szellőztetésnél, akkor figyelnék, hogy mondjuk este egy 3 órás intervallumban ne gyújtsak rá. De nem hiszem, hogy a teljes tilalom fenyegetéssel és ordibálással rendben van. Nem akarok bunkó lenni, ha zavarja a füst elfogadom, bár nem tudom milyen széljárás mellett megy be a lakásába mert egy nagy erkélyről van szó és nagy belmagasság, tehát kb 4-5 méter minium az ő ablaka. A dohányzásom napokig NULLA, és azokon a napokon amikor otthon vagyok este nem szeretnék az utcára vonulni, ha kiülhetek az erkélyre is. Nem hiszem, hogy egész nap szellőztet és nyitva van az erkélyajtó, ablak. Amit az egyik válszoló tanácsolt, hogy hogy kezeljem a szomszédot, nem megoldható, mert erősen agresszív volt a hangnem, amit látatlanul megengedett magának, a felesége pedig szóhoz sem hagyott jutni, csak mondta a magáét, pislogni sem tudtam, és úgy fejezte be, elő ne forduljon többet. Egyszerűen ijesztőek. Tényleg megértek mindekit aki mélységesen ellenzi a dohányzást és regget a passzív dohányzás ártalmaitól és a cigiszagtól, viszont egy minimális rugalmasság vagy kompromisszumkészséget elvárnék, hogy békésebben keressünk megoldást erre a problámára, de mit tehetnék ha ők erre nem hajlandóak csak fenyegetésre és ordibálásra számíthatok?

2014. szept. 26. 00:35
 18/41 A kérdező kommentje:
Ha tegyük fel a társasházi szabályzatban meg van tiltva az erkélyeken való dohányzás, és nem tartom be, akkor ki fog mégis ki fogja rámbizonyítani és ki fog megbüntetni? Elképesztő milyen társasházak vannak, ha a kutyatartást meg lehet tiltani, akkor a dohányzást is egész biztosan. Ha dohányozni tilos, akkor füstölőt vagy szunyogriszatót gyújtani is?
2014. szept. 26. 00:44
 19/41 kovpet ***** válasza:
83%
A kérdésre válaszolva: igen, megtiltható. Kérhet birtokvédelmet a Jegyzőnél. Mondjuk a bizonyítás macerás is lehet, de az elvi lehetőség megvan. Jussatok kompromisszumra valahogy. Dohányozz akkor, amikor nincs nyitva az ablaka vagy nem tudom. Csak meg lehet beszélni a dolgot.
2014. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
40%
A szálló cigarettafüst ellen birtokvédelmi eljárást lehet kezdeményezni a jegyzőnél és simán nyerhető bíróságon. Szóval szerintem vegyél vissza és tartsd a füstödet a saját lakásodban.
2014. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!