Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban megtiltható-e a...

Társasházban megtiltható-e a saját erkényen való dohányzás? A lakóközösség megszavazhatja-e hogy magántulajdonban lévő lakáshoz tartozó erkélyen tilos legyen rágyújtani?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó öregember alpári stílusban az erkélyéről ordibálta, hogy láncdohányos vagyok és hogy nem lehet dohányozni és elő ne forduljon még egyszer. Egy héttel később becsengetett feltehetően a felesége, hogy ő asztmás és allergiás és nem tud teregeni satöbbi és bemegy a füst és többet rá ne merjek gyújtani az erkélyen, és mondta, hogy a rokonai is a háztól 15 méterre lévő részen dohányoznak, ha látogatóba jönnek. Ezen a napon 2 szer gyújtottam rá az erkélyen, egyszer délután háromkor, majd este 7 órakor.

Megértem, hogy idősek, meg betegek, de HA otthon vagyunk max napi 3-5 szál cigarettát szívunk el, a szálak között minimum 2-3 óra biztosan eltelik, ez nem hiszem, hogy láncdohányzás. Az elmúlt két hétben pedig max 10 szálat szívtunk el az erkélyen, amúgy is alig vagyunk a lakásban.


Az már kiderült, hogy normális kommunikációra vagy esetleg kompromisszum megbeszélésére nincs sok esély. Kérdés, hogy megtiltható-e, hogy saját erkélyen dohányozzon valaki és mit tanácsolnátok, hogy lehet az ilyen helyzetet kezelni?



2014. szept. 25. 20:24
1 2 3 4 5
 21/41 tetro ***** válasza:

11.36

egyáltalán nem kötekedésképpen, de hogyan lehet ilyesmit bizonyítani?

2014. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
75%
Fénykép, videó, 2 tanú, stb.
2014. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 tetro ***** válasza:
44%

11.44

két tanúra lesz három tanúm, akik tanúsítják hogy otthon se voltam.

a fénykép-videó azért amatőr szinten nehezen ugorható meg valakiről, aki az erkélyén áll. ráadásul ha jól tudom jelenleg Magyarországon tilos felvételt készíteni bárkiről, nem csak publikálni azt.

2014. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
70%

Tilos felvételt készíteni, de ettől még a bíróság elfogadja bizonyítékként, főleg, ha más bizonyítási mód nincs vagy nehézkes.

És ki van olyan jóban veled, hogy vállalja a hamis tanúzásért járó büntetést? :)

2014. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 tetro ***** válasza:
57%

16.14

eleve kétlem, hogy egy beszállt a dohányfüst a lakásomba ügy bíróságig jutna, de mondjuk anyukám, párom, testvérem, legjobb barátom...

2014. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ezt nem lehet megtiltani. Az a saját tulajdonod.
2014. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
15%

" Szerintem ezt nem lehet megtiltani. Az a saját tulajdonod."


De kérhet birtokvédelmet a jegyzőtől, egy unatkozó eszement jegyző pedig komolyan is venné az ügyet.

2014. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 kovpet ***** válasza:
48%

Tényleg a dohányos szomszéd saját tulajdona a lakás, de nem is ott érzi a szagot a kérdező, hanem az ő saját lakásában.

Ahogy a dohányosnak joga van a lakásában ahhoz, hogy szagolja a füstjét, a kérdezőnek ugyan úgy joga van ahhoz, hogy ne kelljen más füstjét szagolnia a saját lakásában.

2014. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
34%
Míg az utcán való dohányzást nem tiltják meg,ezt se fogják.
2014. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
33%
Hál'istennek!!!
2014. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!