Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha veszek egy viperát (teleszk...

Ha veszek egy viperát (teleszkópos bot), akkor önvédelem céljából hordhatom magamnál?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=wkLpKjiKoM4

Nem csonttőrésre hanem ártalmatlanításra használnám, ha esetleg megtörténne a baj. Tehát a videón látható módon a földre viszem ellenfelem az is törvénybe ütközik? Amúgy egy 16 colosat vennék.



2014. szept. 29. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Már hogy a fenébe hordhatnád? Ha én veszek egy atomsilót rakétákkal puszta önvédelemre kilőhetem a seggedbe?
2014. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, mivel be van tiltva, független hogy mire használnád. Kalasnyikov sem lehet nálad önvédelemből.
2014. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Már hogy a fenébe hordhatnád? Ha én veszek egy atomsilót rakétákkal puszta önvédelemre kilőhetem a seggedbe?"


Pont, hogy az arányosságot követve azt kilőhetnéd :) Pl egy kamionnal akarnak elütni egy szűk alagútban, ahonnan nem tudsz elfutni előle.


De persze tiltott viselés lenne meg birtoklás.

2014. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy tudom hordhatod, csak viselni tilos (20-50 rongy ha megtalálják nálad).

De biztos kell utána magyarázkodnod ha megtalálják a táskádba, kivétel ha benne van a gyári dobozába.

2014. szept. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
21 colosat vegyél és ESP-t. Az van nekem is. Már találta meg kétszer is rendőr igazoltatásnál, de nem büntettek meg. Megértik az ilyesmit ebben a fos országban ha az ember ilyet hord magánál ennyi cigány között.
2014. szept. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak szállítás céljából lehet max nálad becsomagolva.

Ha használatra készen van a táskádban, az már viselés.


Legyen inkább nálad gázspré, vagy gázpisztoly (engedéllyel)

2014. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Közterületen viselése szabálysértés.

Én 16"-os sorszámozott, edzett acél ESP-t vettem, ha kell, privátban átküldöm a kontaktot.

2014. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Alkotmányos jogod van az önvédelemhez. Tekintve hogy cigók néha szamurájkardokkal is rohangálni szoktak a vipera a minimum. Max kell egy jó ügyvéd majd.
2014. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!