Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állami szerv (hatóság) ellen...

Állami szerv (hatóság) ellen van egyáltalán értelme pereskedni, vagy teljesen kizárt, hogy a magánembernek adjanak igazat?

Figyelt kérdés

Elvi síkon kérdezem, hogy a mai magyar körülmények között egy bármely hatóság ellen van egyáltalán esélye egy szimpla magánembernek, ha tök fekete-fehéren bizonyítható az igaza, vagy kár bele fogni, mert már elviekben is kiárt, hogy a bíróság a hatóságot marasztalja el?


Mit gondolnak jogászok erről?


2014. okt. 4. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mi nyertünk már pert állam ellen, nem is egyszer. (Pl. jogosulatlan fogva tartás esetén kártérítés, vagy bármiféle - jogos - pénzkövetelés az állammal szemben, mert mondjuk az állam volt a szükséges törvényes örökös, és a hagyatéki hitelező felé így neki volt helytállási kötelezettsége...)
2014. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy ne marasztalhatná el a hatóságot bíróság. Ennyire azért ne lássuk sötéten a dolgokat.

Szerencsére annyira még nem mentünk el a diktatúra felé, hogy a bírói hatalom összefolyjon a végrehajtói hatalommal. A bírók függetlenek, és a jogszabályok szerint ítélkeznek. Ők nincsenek a politika zsebében.

A minden napi hírekben is lehet hallani, hogy a bíróság hatóságot kaszál el, pl. a rendőrség nem adja meg a gyülekezési engedélyt, de a bíróság indoklás hiányában megadja.

2014. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"ők nincsenek a politika zsebében" ????


Hááát nem tudom, erre mit is reagáljak. Hallottad te már pl Handó Tündét vagy vmelyik alkotmánybírót nyilatkozni? Vagy láttál már jobboldali politikust elítélni sikkasztásért?

Szóval igazából rosszul tettem fel a kérdést, nem is a jelenségre lennék kíváncsi mert az nem kérdés. Inkább a valószínűség, az arányok érdekelnének.

2014. okt. 5. 07:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak, hogy tisztázzunk valamit: az alkotmánybírók nem ítélkező bírók.


Naponta 4-5 tárgyalásom van, és még egyszer sem találkoztam elfogult ítélettel. Nyilván az ember a hírekből van, hogy úgy érzi, de szerinted egyrészt ezt meg tudja egy laikus a ki tudja milyen híradásokból ítélni? Másrészt meg attól, hogy ne adj Isten egyszer-kétszer előfordul kirívó eset (nem tagadom, biztosan ez sem kizárt), azért csak nem lehet azt mondani, hogy ez az általános!


Amúgy hozzáteszem, hogy ügyvédként csak nevetünk azon, amiket az újságokban írnak meg a híradásokban mondanak. Leginkább dilettáns minden kijelentésük, különösen annak a fényében, hogy eleve a jogi kifejezéseket is össze-vissza használják. (Pl. "cserbenhagyás" szerintük az, ha baleset történik, és a balesetet okozó, pl. gázoló elhajt a helyszínről... Egy elsőéves joghallgató már nem mondana ekkora bődületes baromságot.)

2014. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

én értelek és hiszek is neked, vagyis próbálok, csak hát amíg azt látom, hogy ha jobboldali politikus milliárdos lenyúlásairól van szó, és ezzel támadják, akkor jön a szöveg, hogy "ugyan kérem, kampányidőszak van, minden rágalmat előszednek", ha viszont baloldalival kapcsolatban merül fel sokkal kisebb jelentőségű ügy, azonnal letartóztatják és jó nagy cirkuszt csinálnak belőle.

Ilyen körülmények között most azt kéne gondolnom, hogy függetlenek a bíróságok? Hát nemtom ....

2014. okt. 7. 07:18
 6/8 A kérdező kommentje:

Nézd, egyetértek veled, a média egy agyrém.


na de ezzel se értek egyet, mghozzá taoasztalatból: "Naponta 4-5 tárgyalásom van, és még egyszer sem találkoztam elfogult ítélettel." --

Volt szerencsém olyan ügyhöz is, ahol a kedves (amúgy hamisítatlan, minden hájjal megkent szélhámos) vádlott rokona volt a bíró, és minden fekete-fehér bizonyíték ellenére is olyan szépen elsikálták az ügyet, hogy az már művészi teljesítmény volt.

2014. okt. 7. 07:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, én aztán biztosan nem védem a politikusokat - hányok mindegyiktől. Különösen a jobboldaliaktól, de a többi sem sokkal jobb.

Nyilván tudom azt is, hogy a bíróságon sem kizárt, hogy előfordulnak ilyen ügyek, mint amiket említesz.

De akkor is TUDOM, mert ez a munkám, hogy 99%-ban erről nincs szó!

Nyugodtan add be a keresetedet az állam ellen, amennyiben jogos a követelésed, minden esélyed megvan. Mint mondtam, mi ilyet sokat csinálunk, és még sosem volt gond vele.

2014. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké értem, hát lássuk ....
2014. okt. 7. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!