Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerkedést kezdeményezek egy...

Ismerkedést kezdeményezek egy nőnél. Mondja, hogy férjnél van. Elköszönök. Újabb néhány perc múlva odajön egy férfi, hogy mit mondtam a feleségének. Megüt. Erre lefújom gázsprayvel. Megbüntethetnek bármiért is?

Figyelt kérdés

Hosszabban egy városi fesztiválon történt, ahová ismerkedni mentem ki. A nő ott állt egyedül, ezért kezdeményeztem nála. Mikor mondta a férjét, akkor elköszöntem, ahogy kell. Utána elindultam más nőt keresni, akinél kezdeményezhetek. Pár perc múlva jön egy férfi, hogy mit mondtam a feleségének. Mondom, hogy nem tudtam hogy férjnél van, de nagyon csinos, ezért mentem oda hozzá. Végig mindkét kezem a kabátzsebemben volt és ekkorra már rámarkoltam az egyik gázspray-mre, mert elég idegesnek tűnt. (De ebből kívülről semmi nem látszott.)

Mikor ököllel arcon ütött (illetve csak félig, mert félig elhajoltam már, de így is nagyon fájt), akkor elővettem a kezeimet és egyből fújtam a gázsprayt. Egy-két másodpercnyi fújás egyből a szemébe, amihez odakap a kezével. Cucc eltesz és én közben már rohanok az ellenkező irányba. Volt azért tömeg, max. 10-en láthatták, nagyon közel állók. Futok valamennyit, aztán felugrom egy trolibuszra. Pár megállóval később leszállok. Nem gondolkodom, a lényeg hogy minél messzebbre kerüljek, úgyhogy mellékutcákban kanyarogva próbálok eltűnni a nem létező üldözők elől. A félig használt sprayt közben kivágom egy utcai kukába. Mikor úgy éreztem elég messze vagyok, elindultam rendesen hazafelé.


Van bármi rossz, amit tettem, amiért megbüntethetnek?

1. Nőknél kezdeményezni gondolom nem bűncselekmény.

2. Ha valaki meg akar verni, akkor az ellen gázsprayt használni szintén nem bűncselekmény.

Szóval szerintem nincs semmi, igaz? Nem kellene rendőrségen jelentkezni, vagy ilyesmi, úgy is csak a végén engem büntetnének meg valami hülyeségért.



2014. okt. 4. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Arányos önvédelem, az ügyész eldobná az ügyet, nem lenne semmi. Akit megbüntethetnek (pénzbírságra) az a férj.
2014. okt. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
20%

Óh, biztos, mert te azt hiszed!

Arányos önvédelem eleve nem lehet, ha ököllel támadnak rád, te meg fegyvernek minősülő cuccal támadsz vissza!

Vissza kell ütni ököllel, kisapám. Feltéve, hogy nem akarod te a bilincset...

2014. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
60%
2-es! Akkor a te elképzeléseid szerint egy 50Kg-os nőnek ököllel kellene neki esni mondjuk egy 120Kg-os támadónak, mert ez "így arányos"? Lássuk be, hogy ez abszurd. De ha valaki az életedre tör, az téged mennyire foglalkoztatna hogy arányos eszközökkel véded-e meg magad??
2016. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gázspray az önvédelmi eszköz.... Bár azóta gondolom kiderült mi lett.
2016. dec. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viccelsz ?Már akkor lefujhatod ha emeli a kezét ütésre és fenyegetve érzed magad főleg ha felszólitottad előtte.
2018. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!