Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hibás termék cseréje 3 napon...

Hibás termék cseréje 3 napon belül? Szabotálhatja a bolt?

Figyelt kérdés

Vásároltam 2 nappal ezelőtt egy értékesebb terméket. Kiderült, hogy hibás, nem látja el a funkcióját.

Számlám, garanciajegyem, stb. van.


A boltban azt a tájékoztatást adták hogy levásárolhatom az összeget náluk. Amit nem szeretnék, mert én azt a konkrét típust szeretném amit vettem! Erre azt mondták hogy pénteken menjek vissza, akkora hozatnak egy új készüléket. Majd akkor megvizsgálják a rossz készülékemet és eldöntik hogy jogosult vagyok e a cserére vagy csak javításra.

Ki akarná hogy javítsák az alig 2 napos nagy értékű terméket?


A problémám az hogy nagyon úgy tűnik hogy arra játszik a bolt, hogy kicsússzak a 3 napos csereidőből. Csak beetettek hogy majd pénteken valószínűleg kapok újat, akkor meg majd a fejemhez vágják hogy letelt a 3 nap, irány a szervíz. Bocs.


Mit lehetne tenni?



2014. okt. 13. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha hibás a termék akkor a vásárlástól számított 3 munkanapon belül kötelesek kicserélni a terméket,ha nincs ugyanolyan termék akkor a vételárat vissza kell adniuk.

Menj be a boltba és jelezd ezt, és nagyon fontos hogy vettess fel róla jegyzőkönyvet,aminek az egyik példánya téged illet.Így nem tagadhatják le,hogy ott jártál.Ha erre nem hajlandók akkor kérjed a vásárlók könyvét és írd bele a panaszod.Szerintem nem fogják megvárni azt.

2014. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad. Jól írta az előző. Nálunk volt amikor páromnak csak levásárolhatóságot adtak, mert őt könnyebb volt ilyenre rávenniük. Aztán én picit határozottabban vissza vittem a bolt utalványát hogy akkor ebből most csináljanak forgalom képesebb forintot. Picit kellett a vásárlók könyvével fenyegetni, de aztán ment a telefon a főnöknek és végül pénzre cserélték.


Szóval tudom, hogy nem egyszerű, főleg ha valaki utál balhézni. De akkor kérj meg valakit, aki nem olyan félénk, nem hagyja magát!


Nem vagyunk egyformák és ezt a boltosok is tudják, így azt kapod amit kiharcolsz magadnak.

2014. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!