Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kap egy 17 éves fiú ha...

Mit kap egy 17 éves fiú ha egy 13 éves lánnyal ivott alkoholt?

Figyelt kérdés
van egy lány aki 13 éves és egyik pénteken a 17 éves barátjával ittak de a lány annyira rosszul lett hogy a barátja le stoppolt egy kocsist hogy segitséget kérjen a kocsiban egy szolgálaton kivüli rendőr ült és kihivta a mentőket a fiut és a lányt más-más korházba vitték mivel a lány fiatal a fiu meg ugye nagykorú aki a lányt vizsgálta a korházban az feljelentette a fiut mien büntetést kaphat??? a lány kap valamit??

2014. okt. 19. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ejnyebejnyét :) mivel 17 évesen tudtommal "nem lehet" alkoholhoz jutni így felelősségre is az vonható aki ténylegesen elérhetővé tette az alkoholt számukra.
2014. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
A kérdező tisztában van azzal, hogy Magyarországon a nagykorúság 18 évtől kezdődik?
2014. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Először kikérdezik a 17 évest, hogy honnan szedte az alkoholt, utána meg ha úgy adódik felelősségre vonják a szüleiket. Nagyobb probléma esetén pénzbírság mindenképp jár érte.
2014. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pofont a szülőktől
2014. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
joo értem de ugy érteetem hogy 14 elmult és mivel feljelentették valamit kapni fog de azt szeretném tudni hogy vajon mit? mert nem enyebenjét az biztos :(
2014. okt. 19. 14:45
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
#2 16-tól lehetőséged van bizonyos helyzetekbe "nagykorúvá" válnod ilyen például házasság ha 16 évesen összeházasodsz a törvény szerint nagykorú vagy. De mivel alkohol nem nagykorúsághoz hanem korhoz kötött lényegtelen a "büntetés" szempontjából amúgy igencsak mellékes és szerintem ilyen eset itt sem áll fennt szóval egyetértek nincs a helyzet magaslatán :) Bocs hogy "belekötöttem" csak kijavítottam hogy nem minden helyzetbe 18 felett :D
2014. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Ezt se hallottam még, de köszi az infót :D 16..te jó ég.. :D

2014. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6.

Büntetőjogilag a házasság révén nagykorúsított is kiskorú marad.

2014. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nincsenek szülei :(
2014. okt. 19. 15:03
 10/15 A kérdező kommentje:
joo köszönöm a felvilágositást a nagykoruságrol de nem ez volt a kérdés -.-" mások szerint is csak pénzbirság???ha vannak más ügyei is akkor is?
2014. okt. 19. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!