Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt már valakinek bírósági...

Volt már valakinek bírósági tárgyalása mert nem fizette be a 8ezres büntetéseket? Máv.

Figyelt kérdés
tudom nem jó a kategória de ilyenkor itt vannak a legtöbben.:D 3db 8ezres pótjegyet nem fizettem be multkor kiküldtek egy csekket az 1.ről hogy 14.000 meghogy ha nem fizetem be bíróság lesz belőle:D most megint kaptam 1 levelet de nem vettem át
2014. okt. 20. 23:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem lesz bírósági tárgyalás. Fizetési meghagyásos eljárás, közvetlen végrehajthatóság. Fincsi.
2014. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
Megérdemelnéd, hogy ledolgoztassák közmunkában. Azért ilyen szar a MÁV színvonala (többek között), mert ti, bliccelők nem fizettek.
2014. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 October15 ***** válasza:
74%
2.: közmunkán? Sokra megyünk a levélsöprögetéssel.. menjen vasutat építeni, követ törni, gyárban melózni mint a régi szép nem liberalista időkben:).
2014. okt. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
Minél tovább vársz annál kellemetlenebb lesz (gondolom).
2014. okt. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
23:52 ugyan már:D ezt te se gondolod komolyan hogy azért ülünk 1000éves sz*r vonaton mert nem fizettem ki 3x 500ft-ot:D vagy ezért késnek esetleg állandóan?:D
2014. okt. 20. 23:58
 6/28 A kérdező kommentje:
maradjunk a kérdésnél inkább mert nem lesz lelkiismeret furdalásom 1500ft miatt sajnálom:D
2014. okt. 20. 23:58
 7/28 anonim ***** válasza:
34%
én sportot űztem a BKV-s bűnti csekkek gyűjtéséből.. Soha nem lett belőle semmi... Igaz, egy golyóstoll sincs a nevemen, épp ezért a behajtó cég se vásárolja meg a tartozást, a BKV lehúzhatja magát a WC-n.. Ez mondjuk a régi időkben volt, néhány éve.. Azért amikor az anyagi helyzetem engedte, mindig megvettem a bérletet, ennél fogva már vagy 5 éve nem volt ilyenben részem... Persze amikor kenyérre sem volt, akkor mosolyogva adtam át a személyit az ellenőrnek, nem érdekelt, ha összeszarom magam se tudtam volna jegyrevalót összekotorni...
2014. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
Engem is büntettek már meg nem is 1x. Semmi nem történt még.
2014. okt. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
utolsó 2 szorítok értetek is akkor:D azt olvastam 5év az elévülési idő valamelyikőtöknek lejárt már ez?
2014. okt. 21. 00:02
 10/28 anonim válasza:
gondolom a fizetési meghagyás ment ki, amit nem vettél át, ami azért kellemetlen, mert ha okosan megtagadod az átvételt, akkor az kézbesítettnek tekintendő (vélelem), és nem fogsz tudni ellentmondani neki, vagyis jogerőre fog emelkedni. ebben a 14000 mellett benne van már az 5000 forintos eljárási díj is, meg még az őket képviselő ügyvéd munkadíja. szóval ez így alaphangon olyan 25 körnnyékén lehet. ha ezt nem fizeted ki, jön rá a végrehajtás, ami szintén végrehajtási díjat tartalmaz, meg egyéb költségvonzatokat, szóval majd ha olyan 50ezer forintot vasalnak be rajtad fél/egy év múlva, ne lepődj meg.
2014. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!