Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ebbol birosagi ugy,...

Lehet ebbol birosagi ugy, vagy "csak" kirugnak?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen lehuztam magamnak a Supershop pontokat, (azoknal a vasarloknal, akiknek nem volt kartyajuk) hogy igy gyujtsem ossze a pontokat.

Ez kiderult, tegnap behivott a teruleti vezeto, es el kellett mondanom, mit csinaltam, mikor es hanyszor, majd jegyzokonyvet kellett felvenni. Az ugy az feljebb megy, 2het a kivizsgalasi ido, es utana tudom meg hogy kirugnak-e? De azt olvastam, hogy ebbol birosagi ugy is lehet. A pontok osszege forintba atszamolva 37E Ft. Szerintetek mi lesz? Kerulhetek emiatt bortonbe? Nagyon felek! :(



2014. nov. 1. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennyi miatt? Kizárt dolog, sőt a rendőrséget nem is fogják szerintem bevonni. A kirúgás viszont valószínű és nem tehetsz az ellen semmit. De jobb is így, gondolom te sem akarnál olyan helyen dolgozni ahol tudják, hogy mit műveltél.
2014. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Nem, nyilvan nem. Csak az is kerdeses hogy ezutan felvesznek-e barhova dolgozni, mert a papirokon meg kell indokolni hogy miert rugtak ki nem?
2014. nov. 1. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem várható ezért rendőrségi ügy, bár elméletileg lehetne. Ez egy csalás szabálysértés kísérlete, ha nem kaptad meg a pontokért járó kuponokat vagy egyéb kedvezményt. Ha megkaptad, befejezett csalás. De a csalás értéke csupán a kedvezmények (várható) összege, tehát ha jól tudom a 37.000 pontra csak pár száz forint, amiért nem valószínű hogy feljelentést tesznek. Ha mégis tennének, akár figyelmeztetéssel is megúszható lehet a szabálysértés.
2014. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2: Sajnos ha fegyelmivel rúgnak ki (ami valószínű), akkor még magyarázkodnod sem kell.


3: A supershopnál nem úgy van, hogy 1 pont = 1 forint? Mert akkor ez 37.000 forint, ami mondjuk szerintem még így is nevetséges összeg, de ki tudja...

2014. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, ha jól tudom, hanem csak bizonyos összegű pontra adnak kuponokat, de nem egy az egyben.
2014. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem. 200Ft-ert jar egy pont, kiveve az akcios dolgokat, ugye ami a szorolapokon is rajta van. Kupont pedig minden vasarlas alkalmaval ad, amikor van supershop kartya amiket nem hasznaltam fel.
2014. nov. 1. 13:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondolok en arra a kuponra, ami a bizonylaton van, amit oda kell adni a vasarlonak, es a pontok alatt ott van hogy pl. Az 1l-es Jar 599 helyett csak 399 vagy ilyesmi.
2014. nov. 1. 13:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Emiatt véleményem szerint feljelentést tenni nem fog a munkáltató, mert az elkövetett cselekmény súlyához képest messze több macerával járna az eljárás neki is.
2014. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem azért próbáltál trükközni, mert agyon vagy fizetve. Rendőrségi ügy ennyiből nem lesz, az elbocsátásod sajna jogos lesz.

Talán meg kellene fizetni az alkalmazottat, és akkor az nem cigánykodna párezer forintért.

2014. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Wágásiferinek nagyon igaza van.
2014. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!