Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Történt velem hogy rendeltek...

Történt velem hogy rendeltek töllem 2 telefont egy másolatot és egy eredeti készüléket a két készüléknek 100 ezer forint az ára. Mi lehet a következménye a legrosszab?

Figyelt kérdés
az árát amit el is küldtekén pedig feladtam de figyelmetlen és hyang voltam és így levélként adtam fel nem csomag ként. A csomag elveszet és feljelentet a két vásárló sajnos jeelnleg nem tudom visza fizetni őket mire számithatok a rendörségen esetleg bíroságon?

2014. nov. 16. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Kitalálom! Magyar korrepetálásra költötted volna a bevételt. Igaz? Borzalmasan írsz.

Folytassuk azzal, hogy üzletszerűen árusítasz, vagy volt két használt készüléked, s azt adtad el? Ha üzletszerűen csinálod, s nincs vállalkozásod erre, már azért is megütheted a bokád. Ha meg vállalkozóként nem tudod, mi ilyenkor a helyzet, az is baj.

A vevő nem okolható a történtekért. Kártalanítanod kell őket. Ha nincs pénzed, akkor foglalhatnak, leülheted.

2014. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vaterán keresztül csináltam.

Ezért leültetnek? Vagy leülhetem?

Bocsi este van a helyesírásom kicsit ilyenkor már lenge!

Semmivel nem tudom bizonyítani azt hogy feladtam de ők sem hogy nem vették át akkor mi a teendő ilyenkor?

2014. nov. 16. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelmű, hogy nem adtál fel semmilyen készüléket, ezzel felesleges próbálkoznod. Kártalanítanod kell majd őket.
2014. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb majd elteszed a bizonylatot.
2014. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én feladtam valóban. A Lényeg sajnos bizonyítani nem tudom! Aki ért hozzá véleményezné azt a kérdésem ezért börtönbe kerülhetek?
2014. nov. 16. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Elsőben ott a válasz. Még mit szeretnél?
2014. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, akár oda is.
2014. nov. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tértivevénnyel adod fel, akkor van róla papírod. Így nem tehetsz mást mint visszafizeted nekik a pénzüket.


Máskor majd odafigyelsz arra amit csinálsz.


Ha nem fizetsz, akkor büntetőeljárás indul ellened és igen elzárás is lehet a vége.


Inkább fizess!

2014. nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, hogy ha több tanúval is tudod igazolni, hogy te biza feladtad az árut, azzal sem vagy sokkal előbbre. Több okból.

Nem az elvárható gondossággal jártál el akkor, amikor csak egy sima levélként adtad fel.

Azt is igazolnod kellene, hogy valóban azt csomagoltad be, amit megvettek tőled, s a feladás pillanatában is volt benne.

2014. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

azért mert úgy adom fel hogy van nyoma attól még nem tudom bizonyítani hogy az is volt benne ennek nincs értelme! Hát azért reménykedem nem zárnak el !

Nem volt soha dolgom a rendőrséggel! Nem is szeretnék!

2014. nov. 17. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!