Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes-e belemenni és vállaln...

Érdemes-e belemenni és vállalná-e valaki itteni ügyvéd sikerdíjért a következő kártérítési igényemet?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy tanfolyamot és le is vizsgáztam, de nem küldték el az igazoló kártyát a megadott/megszabott (30nap) határidőig és emiatt nem tudtam munkát vállalni.


Ez egy GKI tanfolyam, amit a hivatásos munkavállaló sofőröknek kell elvégezni és levizsgázni belőle, aminek díja is van és nem is kevés. A sikeres vizsgázó kap egy kártyát, amivel munkát vállalhat, a kártya nélkül tilos vezetnie. A jogosítvány mellett, fel kell mutatnia ezt is. 30 nap a kártya készítés és átadás határideje. Én nem kaptam meg ezt a kártyát és ekkor egyeztettem a tanfolyam és a vizsgáztatók szervezőivel a 30.-nap környékén, akik ígéretet tettek, hogy küldeni fogják. Szerintem az 50. napom fogom megkapni. Arra hivatkoztak, hogy azért nem küldték a kártyát, mert a jogosítványom hamarosan le fog járni (december) és amúgy is ki lesz cserélve és akkor majd megküldik az új jogsi adataira. Erre azonban nem kérte őket senki és nem is kell az új jogsi adatainak lennie a GKI kártyában, mert megfelelő, ha a régi jogosítvány száma szerepel benne. Az új jogosítványban szerepel a réginek a száma is. Teljes értékű a GKI kártya akkor is, ha a régi jogosítvány száma szerint van kiállítva. Ettől függetlenül érvényes volt a jogosítvány a tanfolyam alatt és a vizsga után is érvényes volt. Továbbá nem szóltak, hogy nem küldik a kártyát, csak vártak és én is vártam, hogy megkapjam. Mindenki várt és letelt a 30 nap.


Mindezek miatt nem tudtam elvállalni egy munkát.


Szóval túllépték a 30 napban meghatározott határidőt és a kérdésem arra vonatkozik, hogy megnyerhetek-e erre hivatkozva egy kártérítési igényt és hogy elvállalná-e valaki ügyvéd itt, sikerdíj fejében. Szóval nem fizetnék, csak-ha megnyeri nekem és abból fizetném ki a munkáját. Mondjuk övé lenne a hivatalos munkadíja, amit a nyert per után kap és a kártérítés felét is nekiadnám. Ha nem nyerném meg a kártérítést, akkor semmit nem fizetnék.


Na ki csap rá?



2014. nov. 21. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erre senki nem fog lecsapni.


Egy ügyvédnek egyszerűbb ingatlanokat átírni, napi 100-150ezer Ft biztos és nem kell bajlódni érte.


Vagy mondjuk egy dílert védeni, aki dílerkedik annak rengeteg pénze van amiről senki nem tud és szépen számla minden nélkül odaadja az ügyvédnek.


Egyébként megértelek, átérzem a helyzeted, nem szabad ezeket élni hagyni se, minden nap a nyakukra kell járni, amíg nem küldik ki a kártyád.

2014. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érted a szitut!? Várok mint a jó gyerek, 3 hét alatt mindenki megkapta, én meg csak reménykedek benne, minden nap, hogy jön a postás. Ezek meg ülnek rajta. Amikor meg felhívom őket, azt a lekezelő, pökhendi stílust, ahogy ezek pofáznak az emberrel. Pesti ribbantó a telefonnál, zubog be nekik a pénz a fél országból a nyüves vállalkozásukba, korrupt az egész vizsgáztatás amúgy, pénz megkapták előre és carnak az egészre.
2014. nov. 21. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor, ha konkrét munkaajánlatod volt és emiatt nem kötöttek veled szerződést, hogy nem tudtad felmutatni a kártyát.

Egyébként még ebben az esetben is az iskolát felhívhatja a munkáltató, aki igazolja a vizsga meglétét. Szóval kártérítés csak konkrét kár esetén van, itt pedig nem volt ilyen.

Itt valamilyen hatósági szabálysértés történt, amit a megfelelő hatóságnál kell jelezni, ami majd megbünteti az iskolát pénzbüntetés) és Neked valamilyen kb. napi 100 Ft-os kötbért fog megítélni a késedelem miatt.

2016. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1: Érdekes, hogy ezt írod, mert az első ügyvéd, akit a Google-ben találtam, pont ezt mondta, hogy annyi az ingatlanügye, hogy nincs kapacitása a sikerdíjas kártérítési ügyekre már 2 éve...:)
2016. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!